Рубрики
МЕНЮ
Таисия Ерохина
Закон про фінмоніторинг, що запрацював з 28 квітня, спрямований на детінізацію економіки, хоча прийняти його слід було раніше. Про це розповіла "Коментарям" перший заступник голови Національного банку України Катерина Рожкова.
"Закон спрямований на детінізацію економіки. Особливо в цей період, коли наш бюджетний дефіцит було збільшено з метою акумуляції коштів для боротьби з коронавірусною інфекцією та підтримки малого, середнього бізнесу, лікарів, медицини і таке інше. Відверто кажучи, це треба було зробити вже давно", — сказала Рожкова.
За її словами, проблема з нашою тіньовою економікою не полягає у маленьких підприємцях і звичайних громадянах.
"Проблема великого бізнесу, який використовуючи різні можливості, оптимізує своє податкове навантаження, в тому числі, сплачуючи заробітну платню в конвертах. Тому нам усім треба зрозуміти, що слід виходити в світло", — зауважила Рожкова.
Як зазначили в НБУ, система оподаткування ФОП досить проста і лояльна. Тож Рожкова рекомендує усім, хто займається бізнесом – зареєструватися і здійснювати діяльність "по-білому".
"Сірі зарплати – це зло насамперед проти громадян, — вважає Рожкова. — Сьогодні бачимо ситуацію, як дуже багато громадян тимчасово — повністю або частково -втратили роботу. Якщо вони не були офіційно працевлаштовані, то їм досить складно сьогодні претендувати на будь-яку допомогу з боку держави, у тому числі, через фонд зайнятості".
Наостанок Рожкова закликала працювати усіх "цивілізовано та за правилами".
Нагадаємо, з 28 квітня в Україні набув чинності закон, що передбачає фінансовий моніторинг. Тепер грошові операції українців можуть бути заблоковані і потрапити під додаткову перевірку. Все, що потрібно знати про нововведення та про їх можливі наслідки – в матеріалі "Коментарів".
Новини партнерів
Новини