logo_ukra

Coinspot 20.09.2020

BTC/USD

10979.96

ETH/USD

382.48

LTC/USD

48.19

НБУ 20.09.2020

USD/UAH

28.25

EUR/UAH

33.45

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Бізнес економіка Квотування імпорту добрив з ЄС зашкодить відносинам України в рамках СОТ, – Алексюк
commentss НОВИНИ Всі новини

Квотування імпорту добрив з ЄС зашкодить відносинам України в рамках СОТ, – Алексюк

Квоти на мінеральні добрива можуть послабити позиції України в торгівлі з Євросоюзом і в рамках співробітництва зі Світовою організацією торгівлі

27 травня 2020, 14:27 comments628
Квотування імпорту добрив з ЄС зашкодить відносинам України в рамках СОТ, – Алексюк

Введення квот на імпорт мінеральних добрив заподіє шкоди торговельним відносинам України з Європейським Союзом, а також зі Світовою організацією. Про це заявив в Youtube представник литовської компанії АВ "Achema", партнер юрфірми "Анструм" Микола Алексюк.

"Викликає серйозну стурбованість ймовірність введення торговельних обмежень для експортерів з країн ЄС, які на сьогоднішній день є головними економічними та ідеологічними партнерами України. Як наслідок, країни-експортери можуть звернутися в органи, які розглядають спірні питання в СОТ, а це вже загрожує для України не тільки репутаційними, але і матеріальними втратами", – заявив експерт.

Він також звернув увагу на наявність численних сутнісних і процедурних порушень при розгляді питання квот в Міністерстві економіки, торгівлі й сільського господарства.

"За матеріалами спеціального розслідування можна констатувати процедурні порушення. Наприклад, з незрозумілих причин не відправлені всі висновки зареєстрованим учасникам розслідування, зокрема виробникам і споживачам азотних добрив. Виникає підозра, що міністерству є що приховувати", - сказав Алексюк.

На його думку, введення квот значною мірою послабить конкуренцію на внутрішньому ринку азотних добрив, який і без того монополізований групою компаній Ostchem Дмитра Фірташа. Компанії олігарха зловживають цією монополією, додав Алексюк. Наприклад, у 2017 році Ostchem зупинив виробництво азотних мінеральних добрив в період весняно-польових робіт, чим викликав штучний дефіцит.

"Так, зростання імпорту добрив подекуди було викликано внутрішніми факторами і незаконними діями групи компаній Ostchem", – підкреслив експерт.

Він також заперечує факт збитковості національних виробників мінеральних добрив, на підставі якого Мінекономіки і пропонує ввести обмеження на імпорт.

"Матеріалами справи встановлено, що газ, необхідний для виробництва добрив, перепродувався всередині групи за завищеними цінами. Таким чином, штучно знижувалися показники рентабельності", - каже Алексюк.


Нагадаємо, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві економіки планує ввести обмеження на імпорт міндобрив в Україну з Європейського Союзу, Білорусі, Узбекистану та інших країн терміном на 3 роки. Аграрії виступили проти намірів міністерства, оскільки вони спрямовані на зміцнення монополії компаній Дмитра Фірташа і спровокують підвищення цін на добрива для сільгоспвиробників.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!