Головна Новини Бізнес фінанси Названий найпопулярніший спосіб шахрайства з банківськими картами
commentss НОВИНИ Всі новини

Названий найпопулярніший спосіб шахрайства з банківськими картами

Нацбанк розповів, як не попастися в «лапи» аферистів і не втратити кошти з банківських карт

7 березня 2020, 15:20 comments6059
Поділіться публікацією:
Названий найпопулярніший спосіб шахрайства з банківськими картами

Метод соціальної інженерії залишається найпопулярнішим у шахраїв для здійснення незаконних дій з платіжними картами або їх реквізитами. Про це повідомляється на сайті Національного банку України.

Тобто, зловмисники будь-якими способами "витягують" у людей персональні дані, реквізити платіжних карток, коди та паролі. Або ж примушують здійснити переказ коштів під психологічним впливом. Найчастіше шахраї представляються співробітниками банків, активно випитуючи особисту інформацію та інші дані. Тому в Нацбанку наголосили, що ані його представники, ані представники комерційних банків ніколи не дзвонять з подібними проханнями, у них немає повноважень запитувати інформацію про платіжні картки, персональні дані, кошти на рахунках.

"У жодному випадку не слід розголошувати реквізити платіжних карток (термін дії, код CVС2 / CVV2, ПІН-код) та персональні дані, а також логін / пароль для входу до веббанкінгу, одноразові паролі для проведення додаткової аутентифікації тощо", — йдеться в повідомленні.

Крім того, Нацбанк рекомендує не відповідати на підозрілі телефонні дзвінки, а в разі сумнівів — звертатися в банк-емітент платіжної картки. Радять також застосовувати ліміти на проведення операцій з використанням карток, насамперед в мережі Інтернет, а ще підключити послугу sms-інформування про здійснені операції.

Додамо, що найбільше шахрайств зафіксували в мережі Інтернет — 41,4 тис. випадків (58% від загальної кількості). У той же час у порівнянні з 2018 роком цей показник зменшився майже вдвічі. Разом з тим, в минулому році майже зрівнялися за кількістю та сумами незаконних дій операції з використанням банкоматів і оплати в торговельній мережі.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, що в Україні випадків шахрайств з банківськими картами стало менше.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!