Головна Новини Політика внутрішня політика Обіцянки "Слуг народу": політологи проаналізували реальність ініціатив політсили
commentss НОВИНИ Всі новини

Обіцянки "Слуг народу": політологи проаналізували реальність ініціатив політсили

Видовищ буде предостатньо, впевнені політологи

23 липня 2019, 18:41 comments2311
Поділіться публікацією:
Обіцянки "Слуг народу": політологи проаналізували реальність ініціатив політсили

Експерти розповіли виданню "Коментарі", від яких своїх передвиборних обіцянок партія "Слуга народу" може постаратися ухилитися (враховуючи створені умови, що дозволяють їй фактично самостійно формувати уряд), а які – виконає обов'язково.


"Будь-які соціальні обіцянки (зниження тарифів, підвищення зарплат і пенсій) під питанням. На це потрібні гроші, а щоб вони були потрібен серйозний підйом економіки протягом кількох років, — каже політолог Сергій Таран. – Думаю, що на тему соціалки СН буде мовчати. Принаймні, найближчим часом. Можливо,  якоюсь мірою й пощастить із тарифами — кон'юнктура зовнішнього ринку для України зараз складається непогано. І все ж, саме соціальні моменти будуть найбільш болючими для "Слуги народу", так як електорат цієї партії чекає поліпшення добробуту".

Ще одна складна історія, за словами експерта, питання війни і світу з Росією.

"Теза в стилі "Порошенко заробляє на війні" вже не спрацює. Порошенко тепер не президент, а війні все ще є. Хто заробляє зараз? Задовольнити запит на мир (ще одне вимога електорату Зеленського та СН) буде вкрай складно, тим більш, що в РФ не особливо прагнуть йти на поступки, — пояснює Таран. – Швидше, Кремль буде посилювати тиск. У кращому випадку, Зеленський буде продовжувати політику Порошенко щодо конфлікту на Донбасі. У гіршому — піде на такі компроміси, які можуть погано закінчиться. Для усіх".

Нестача хліба компенсують видовищами

Чого партія влади може надати з надлишком, так це видовищ, впевнений політолог.

"Будуть ганяти опозицію – колишню владу. Будуть посадки, — прогнозує Таран. — За принципом: якщо не можемо дати хліба, дамо видовищ! Враховуючи, що по частині видовищ у владу прийшли професіонали, нудно не буде... Але одним шоу ситий не будеш. Так що, думаю, "медовий місяць" нових політичних переможців і тих, хто за них голосував, триватиме недовго. А коли почнуть підтискати соціальні моменти і питання війни і миру, ми можемо увійти в черговий період політичної турбулентності".

Експерт Українського інституту аналізу політики та менеджменту Владислав Дзивидзинський звертає увагу на суто технічне питання: далеко не все можна прийняти простою більшістю, яка, як вже ясно, є у СН.

"Дуже важко буде прийняти ті речі, які передбачають зміни в Конституцію, — пояснює він. — Ті ж моменти, пов'язані зі статусом Донбасу і взагалі цим конфліктом, якісь стратегічні моменти. Думаю, що СН не вдасться переглянути співробітництво з СОТ, МВФ. Продовження курсу в ЄС і НАТО, швидше за все, буде. Але навряд чи особливо інтенсивно. Колишня влада цим дуже зловживала, эксплуатувала тему євроінтеграції та євроатлантичної інтеграції. Між тим, для тієї ж більш щільної інтеграції з ЄС треба розвиток економіки і відповідне правове поле, якого у нас немає. А для зближення з НАТО важливі відповідність стандартам і закінчення конфліктів, які є в Україні".

Нова Рада — нові можливості

У той же час, на думку експерта, деякі принципові речі, які обіцяли майже всі кандидати попередніх каденцій, але так і не виконали, ця ВР зможе втілити в життя. Тим більш, що СН акцентував увагу на цих моментах.

"Швидше за все, нас чекає тотальне зняття недоторканності. Можливо, не тільки з нардепів, але і з суддів, а також з президента, — говорить Дзивидзинський. – Будуть прийняті озвучені представником президента у ВР Стефанчуком закони, що б'ють по кнопкодавству, про прогульникам. Не виключаю, що проведуть закон про імперативний мандат – коли позбавлення членства в партії призводить до позбавлення депутатського мандата. Так що нас точно чекає посилення партійної дисципліни. І скуповувати голоси заради прийняття потрібних законопроектів, як робилося раніше, навряд чи вийде".

Політолог не виключає, що нова Рада може в судовому порядку оскаржити масу рішень попередників – та скасувати їх.

"За моїми даними, 80-90% законів були прийняті ВР восьмого скликання з порушенням регламенту, — пояснює Дзивидзинский. – Так що є шанси на масовий перегляд попередніх рішень законодавців, що поставить хрест на більшості досягнень парламенту восьмого скликання".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: "Комментарии"
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!