Головна Новини Політика внутрішня політика Потенціал нової влади: експерти дали прогноз на дії "Слуг"
commentss НОВИНИ Всі новини

Потенціал нової влади: експерти дали прогноз на дії "Слуг"

Про те, що з обіцяного Зеленським і партією "Слуга Народу" може бути виконано, розповіли політологи

24 липня 2019, 15:28 comments4992
Поділіться публікацією:
Потенціал нової влади: експерти дали прогноз на дії "Слуг"

Враховуючи без п'яти хвилин зосередження в своїх руках всієї повноти влади, президент і його партія, здавалося б, може гори зрушити. Але не все так просто. Експерти пояснили виданню "Коментарі", чи здатна нова влада задовольнити основні запити суспільства — на мир і зростання добробуту.

"Нова Верховна Рада не здатна задовольнити запит суспільства на різке поліпшення якості життя, оскільки вона не має на сьогоднішній момент політичної волі (зібрання депутатів, де домінує одна політична сила — це нова ситуація — і Україні доведеться не до пристосуватися). До того ж, сама наша країна не володіє необхідним ресурсом для цих дій, — вважає політичний експерт Євген Магда. – Потрібно розуміти, що обіцянки партії "Слуга народу" — це просто обіцянки, як і в попередніх парламентських скликаннях. А ось реальні дії — це набагато складніше".

На думку експерта, СН буде намагатися створити в парламенті "машину для голосування".

"Це не так просто. Позначиться те, що в Раду прийшли люди без відповідного досвіду роботи, в тому числі в сфері держуправління, — пояснює Магда. – І, швидше за все, без бажання дотримуватися норм регламенту. Думаю, опозиція в особі "Європейської солідарності" і "Опозиційної платформи за життя" на ці питання буде постійно звертати увагу. В тому числі, тому що подібна тактика є для них запорукою політичного виживання в нинішній ситуації. Парламент з початку його роботи очікують певні проблеми. І якщо кадрові питання такими не стануть, прийняття бюджету, а також визначених рішень про подальшу долю Донбасу, а також формування траєкторії зростання точно викличуть складності".

Вирішувати будемо не ми

Директор фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко упевнений, що питання війни і миру, так само як і питання розвитку української економіки, давно не залежить від самої України.

"Ці питання — прерогатива Держдепу США і Пентагону (у першому випадку) і Міжнародного валютного фонду — у другому, — пояснює він. — Мир на Донбас може прийти тільки тоді, якщо з цього питання буде компроміс між Вашингтоном і Москвою: Вашингтон дасть команду своїм маріонеткам в Києві, Москва — в Донецьку і Луганську, і світ прийде в лічені тижні. Поки цієї команди немає".

При цьому, за словами політолога, Зеленський, швидше за все, буде робити велику кількість імітаційних рухів і навіть виконувати окремі пункти Мінських угод, щоб створити сприятливе інформаційне поле для інших дій.

"У тіні сенсацій про близькість миру можна зняти мораторій на продаж землі та продати її, провести реприватизації ряду об'єктів, здати ГТС — все в інтересах транснаціональних корпорацій і зовнішніх фінансових донорів, — передбачає Бондаренко. — Що стосується добробуту. Покажіть мені хоч одну країну, яку МВФ привів не те що до процвітання, але до стабільного розвитку. Сподіватися на допомогу в економічному розвитку від МВФ — те саме, що сподіватися, ніби наркодилер черговою дозою наркотику приведе організм до міцного здоров'я і довголіття".

Лібертаріанство або соцполітика

У свою чергу, голова Інституту публічної політики і консалтингу, політичний консультант Сергій Биков вважає, що у СН і президента, які отримали небувалу повноту влади, відкриваються можливості для встановлення миру і для зростання добробуту громадян. Інша справа, підкреслює експерт, чи правильні кроки будуть зроблені в цьому напрямку.

"Не можна забувати і про те, що питання миру залежить від Росії. І з росіянами доведеться сідати за стіл переговорів, — продовжує Сергій Биков. – І тут, знову ж таки, важливо, який варіант виберуть Зеленський та його команда: рухатися в тій парадигмі, якій йшов Порошенко (нормандський і мінський формати, зупинили гарячу фазу конфлікту, але не принесли повноцінного миру), або залучити до консультацій країни-гаранти Будапештського меморандуму (подібні меседжі від представників нової влади ми вже чули)".

Важелі для зниження тарифів і зростання добробуту громадян також знаходяться в руках партії влади і власне президента. І від них залежить – підвищиться рівень доходів громадян, чи пійде вгору економіка, відзначає експерт.

"Питання в тому – наскільки реалістичні й ефективні будуть їхні плани. Але в даний момент у команди влади є карт-бланш, повний кредит довіри. Можуть робити все, що захочуть, якщо буде на те політична воля, — каже Биків. — Вкрай важливо, за яким сценарієм розвитку будуть рухати Україну – за лібертаріанською моделлю, коли держава фактично не несе відповідальності за соцполітику, чи все ж у соціал-демократичній парадигмі, як розвинені країни. У заявах президент і його команда – лібертарианці. Але у програмі СН є певні пункти (про  виведений капітал, про гуманітарну політику, соцреформи), які ближче до соціал-демократичної моделі. Мені здається, Володимир Зеленський демонструє лібертаріанське бачення соціал-демократії".




Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: "Комментарии"
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!