comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Політика кабмін Новий віце-прем'єр для залучення інвесторів: експерти проаналізували ідею Гончарука
commentss НОВИНИ Всі новини

Новий віце-прем'єр для залучення інвесторів: експерти проаналізували ідею Гончарука

Експерти вказали на плюси і мінуси ідеї прем'єр-міністра Олексія Гончарука про те, як посилити економічний блок Кабміну

11 лютого 2020, 14:30 comments1813
Новий віце-прем'єр для залучення інвесторів: експерти проаналізували ідею Гончарука

Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук має намір заснувати посаду віце-прем'єра, який буде координувати міністерства економіки, енергетики, інфраструктури з фокусом на залучення інвестицій. При цьому глава Кабміну не бачить передумов для розділення міністерства економіки, торгівлі та сільського господарства. Експерти на прохання видання "Коментарі" оцінили ці рішення.

"Це чергова "високопоставлена лялька" без відповідних повноважень"

На думку Економічного експерта дискусійного клубу Ігоря Гарбарука, Кабмін дотримується абсолютно збиткової стратегії щодо залучення інвесторів.

"Реальному інвестору потрібна не чергова "бізнес-няня 24\7" або черговий віце-прем'єр, а створені урядом відповідні економічні стимули", — упевнений Гарбарук.

Серед таких стимулів експерт називає:

– підготовлені високотехнологічні локації у вигляді промислових парків,

– передбачені як бюджетом країни, так і на рівні регіону гранти,

– безпроблемне підключення до електромереж,

– просте і зрозуміле виділення земельних ділянок, де підключення до всіх мереж (вода, каналізація, газ, оптоволоконний зв'язок) входить у вартість землі,

– якісні освітлені дороги, які вже підведені до вашої ділянки,

– нульовий податок на прибуток і мінімальна вартість кредитних грошей, забезпечена комерційними банками, а також відповідною політикою держави.

"Саме це знижує капітальні витрати інвестора та робить максимально швидку окупність проекту + вихід на заплановану рентабельність", – впевнений Ігор Гарбарук.

За словами експерта, пропонована посада "спеціалізованого" віце-прем'єра – це чергова "високопоставлена лялька" без відповідних повноважень, без ресурсу впроваджувати якісь власні ініціативи.

"Якщо хоча б мінімально ініціатива такого віце-прем'єра буде суперечити баченню когось з міністрів, останні (як і їх підлеглі) знайдуть 10 000 причин – чому це неможливо зробити. І докладуть всі зусилля, щоб це не відбулося", – підкреслює економіст.

Ігор Гарбарук вважає, що уряду слід перестати плодити абсолютно безперспективні ініціативи та нові фейкові посади.

"Кабміну потрібно, нарешті, взятися за голову і працювати над створенням стимулів для залучення інвестицій у реальний сектор економіки з пріоритетною підтримкою розвитку саме національного бізнесу, – говорить експерт. – Країні потрібна реалізована політика національного економічного прагматизму, де об'єднані інтереси українського бізнесу і державного апарату в найкоротші терміни принесуть позитивні економічні плоди українському народу".

"У стратегічному плані більш адекватним було б призначення нового прем'єра"

Експерт в Українському інституті політики, магістр державного управління Володимир Воля вважає, що підхід до структури Кабміну відображає світоглядні особливості людей, які очолюють владу. А саме – суто ліберальний підхід, зміст якого зводиться в мінімальній участі держави в регулюванні тих же економічних процесів. І в цьому сенсі нонсенсом, на думку експерта, виглядає посада головного "регулятора" економіки.

"Сама по собі ідея заснувати посаду віце-прем'єра, який би регулював весь економічний блок (в широкому сенсі) виглядає доцільно, – зазначає Воля. – Адже прем'єр-міністр Гончарук не є економістом, а вже тим більше – макроекономістом. І для посилення цього напрямку варто було б, щоб в якості по суті другого прем'єр-міністра (враховуючи значимість напряму) працював хтось більш професійний, бажано макроекономіст".

В той же час це правильне з управлінської точки зору рішення в стратегічному плані виглядає не зовсім ефективним, вважає експерт.

"Замість селекції Кабміну в бік професіоналізації міністрів і прем'єра, президент вирішив спробувати виставити додаткові підпори. Найняти тих, хто буде штовхати машину, яка їде недостатньо прямо, недостатньо швидко, – каже Воля. – У стратегічному плані більш адекватним було б призначення нового прем'єра, щоб не затягувати час на спроби наймати штовхачів для машини. Простіше купити нову машину або капітально її відремонтувати. Інакше результат буде все одно неприйнятний, а проблема заміни керівництва Кабміну знову гостро стане на порядку денному. Думаю, до кінця першого півріччя питання кардинальної корекції Кабміну буде неминучим".

Експерт УІП пояснює: якщо на посаді віце-прем'єра (куратора економіки) буде призначена людина, яка не особливо розбирається в питаннях макроекономіки, вся ця ідея швидко стане очевидно непродуктивною. Якщо ж поставлять профі, то через деякий час виникне конфлікт між ним, Гончаруком і рядом міністрів.

"Сильний в макроекономіці віце-прем'єр стане фактично другим полюсом в уряді. І президенту неминуче доведеться вирішувати конфлікт", – підкреслює Володимир Воля.

Раніше "Коментарі" писали, що Гончарук анонсував зміни в Кабміні — скорочення держапарату і новий віце-прем'єр.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: comments.ua
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!