Міністр соцмереж України у березні: хто виявився найпопулярнішим у Кабміні Шмигаля

"Коментарі" проаналізували соцмережі новоспечених міністрів Кабміну Дениса Шмигаля і з'ясували, хто з них самий популярний, а хто – самий потайний

Місяць тому в Україні майже повністю змінився склад уряду і на авансцену вітчизняної політики вийшов десяток новоспечених міністрів на чолі з Денисом Шмыгалем. Для міністра фінансів Дениса Уманського і міністра охорони здоров'я Іллі Ємця пригоди в урядових коридорах виявилося недовгим, але навіть за неповний місяць вони встигли запам'ятатися публіці. "Коментарі" проаналізували активність нового Кабміну в соцмережах і з'ясували, кого більше за всіх лайкали і коментували, а чиї публікації чіпляли український народ за живе, провокуючи запеклі словесні баталії в коментарях. Скроллимо і отримуємо відповіді на всі ці питання. В кінці матеріалу – традиційний бонус.

Наші очікування – наші проблеми

Пам'ятається, перший випуск спецпроекту ми закінчували словами в дусі: “як добре, що наші політики стають більш публічними, відкритими, діляться з нами інформацією в соцмережах". Наврочили. Новий уряд пішов по шляху найменшого опору. Відразу трьох міністрів (Сергія Бессараба, Андрія Тарана та Світлану Фоменко) зовсім не вдалося знайти в соціальних мережах. Складно сказати, чи то вони так добре ховаються від нас, чи то роблять так багато роботи, що "інтернетів" їм немає ніякого діла. Має право на життя подібна логіка – кожен вирішує для себе сам.

Недалеко пішли і Віталій Шубін з Ігорем Уманським. У обох є лише аккаунти в "Фейсбуці" і один пост на двох за місяць.

Дмитро Кулеба – міністр соцмереж України в березні

Глава МЗС на цей раз приємно здивував. Ще в лютому ми звертали увагу на якість його соцмереж, більш того, радили на них підписатися. Зараз же сумарно Дмитро Іванович отримав понад 35 000 реакцій (сума лайків, репостів і коментарів під власними постами у всіх соцмережах), що на п'ять тисяч більше, ніж у найближчого переслідувача. До речі, в лютому цей показник у Кулеби був 9 295, і цього вистачило для восьмого місця в загальному заліку. Інша справа, лютневий переможець Олексій Гончарук набрав майже 159 тисяч реакцій, що говорить про глобальне зниження загальної активності міністрів і/або меншу залученість користувачів соцмереж в процес. Що дивно, адже вже два тижні більшість українців перебуває вдома. Можна припустити, що соцмережами українці більше користуються саме на роботі та під час навчання. Або у громадському транспорті, коли їдуть по своїм справам або повертаються додому.

обов'язки міністра освіти і науки України пристойна.

Перше місце. Арсен Аваков і його план порятунку України. Не дивно, що цей пост був одним з найбільш цитованих і обговорюваних у березні. Одні в ньому бачили план по захопленню силовиками абсолютної влади в країні, інші – цікаві думки для подальшого розвитку подій в умовах карантину.

Замість післямови

А давайте сьогодні без прогнозів, вони мають властивість не виправдовуватися. Просто проживемо квітень, подивимося, як будуть працювати наші міністри і довіримося цифрам. Вони все ж більш-менш об'єктивні. Будьте здорові!