Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Звільнений з російської в'язниці незаконно засуджений українець Микола Карпюк заявив, що президент Росії Володимир Путін і його оточення в 2014 році хотіли зустрічі з лідерами "Правого сектора", в тому числі і Дмитром Ярошем, повідомляє "Укрінформ".
Карпюк розповів, що в 2014 році, коли він був заступником лідера "Правого сектора", він спілкувався з хрещеним свого сина.
"Він (хрещений) звернувся до мене за кілька днів до цієї поїздки з тим, що Путін та його оточення має велике бажання зустрітися з керівництвом "Правого сектору". Так трапилося, що мені прийшлося виїхати на кілька днів із Києва. Повернувся я 15-го (березня — ред.) увечері, 16-го в нас була нарада тодішнього керівництва "Правого сектору", на котрій приймалося рішення, їхати мені чи ні", — зазначив колишній політв'язень.
За словами Карпюка, одним з аргументів на користь поїздки була можлива розмова з Путіним або представником його найближчого оточення.
"Узгодивши все це, довіряючи людині, котра займалася організацією цього процесу, та усвідомлюючи, що ми стоїмо на порозі війни з Росією і в нас з’являється шанс зберегти мир, було прийнято рішення на цю поїздку. Ми їхали автомобілем, на кордоні України і Росії приїхали групи ФСБ і мене заарештували", — розповів Карпюк.
Згідно з домовленостями, за його словами, вони мали поїхати до
Ново-Огарьово, де знаходиться резиденція президента РФ, і вже там
зустрітися з Путіним.
"Нам говорилося про те, що в Ново-Огарьово
відбудеться зустріч безпосередньо із Путіним. У те, що Путін
зустрінеться з нами, я особисто не вірив. Я думав, що це буде якась
людина з його близького оточення", — розповів Карпюк.
За словами колишнього політв'язня, це була добре спланована операція ФСБ.
"Вона була розрахована на те, що якщо не Дмитра Яроша, когось з керівництва "Правого сектора" необхідно заарештувати для того, щоб внести деструктив як раз в процес формування "Правого сектора" як політичної партії", — пояснив він.
Карпюк визнав, що поїздка в Росію була "великою дурницею", але він не міг собі уявити, що в XXI столітті "навіть у тій же Росії може бути таке беззаконня і таке ставлення до людей".
Як писав сайт "Коментарі", 7 вересня Україна і Росія провели обмін утримуваними особами у форматі 35 на 35.
В Україну повернулися, зокрема, 24 військовополонених моряка, кримський
режисер Олег Сенцов, журналіст Роман Сущенко, Станіслав Ких, Олександр
Кольченко, Микола Карпюк, Володимир Балух, Євген Панов, Павло Гриб,
Олексій Сизонович, Едем Бекіров і Артур Панов. Українські моряки були звільнені на поруки омбудсмена Людмили Денисової.
Україна видала Росії, зокрема, головного редактора "РИА Новости-Украина" Кирила Вишинського, військового Віктора Агєєва, бойовика "ДНР" і фігуранта справи авіакатастрофи рейсу МН17 Володимира Цемаха, завербованого українського військового Олександра Ракушина та ін.
Новини партнерів
Новини