Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Заплановане на 7 жовтня розведення військ на Донбасі – в районі Золотого (Луганська область) та Петрівського (Донецька область) було зірвано обстрілом з боку окупантів. Експерти розповіли виданню "Коментарі", кому вигідний зрив розведення сил і засобів, а також – чи є шанс, що він взагалі може відбутися.
Політолог Михайло Басараб нагадав, що бойовики не припиняють обстріл на Донбасі, а це означає, що Росії не потрібен мир. Кремлю, за його словами, потрібна війна навіть незважаючи на те, що президент Володимир Зеленський згоден на "поступки, більше схожі на приниження".
"Дії Кремля мають послужити для Зеленського сигналом, що план "припинення війни" можливий тільки на російських умовах. І навіть якщо йому вдасться щось підписати з Путіним на російських умовах, цього не сприйме український народ, який в абсолютній більшості хоче миру без поступок Кремлю, а не миру шляхом капітуляції", — констатував політолог.
Саме тому, підкреслює експерт, з'явився Рух Опору Капітуляції, який застерігає Зеленського від поспішних і зрадницьких дій.
Експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Володимир Воля нагадав, що розведенню сил і засобів мають передувати сім днів тиші.
"Якщо буде тиждень тиші, то, швидше за все, відбудеться спроба розвести сили. Що стосується стрільби, я не виключаю, що з російської сторони йде торпедування Мінських угод з одночасним примусом України до прямих переговорів з сепаратистами", — вважає політолог.
Володимир Воля зазначив, що наступного дня після підписання "формули Штайнмаєра", ватажки т. н. "ДНР" і "ЛНР" зробили заяви, які виходять за межі Мінських угод. Дії бойовиків, на думку експерта, ініційовані Кремлем, оскільки Росії не дуже потрібна зустріч у "нормандському форматі".
Втім, в самій Україні також вистачає перешкод, зокрема надання Донбасу "особливого статусу" і амністія терористів.
"Зробити нереальним розведення сил та засобів може і активізація низки правих партій і ветеранських організацій. Вони вже заявили, що в разі відводу військових самі неформально увійдуть на ту територію. Сепаратисти цілком можуть використовувати це як привід, щоб звинуватити українську сторону в зриві угод про розведення військ", — говорить Воля.
На думку експерта, режим розведення сил і засобів потрібно допрацьовувати. Цю складну ситуацію можна врегулювати лише на самому високому рівні.
Політичний експерт Руслан Бизяєв, у свою чергу, зазначив, що зрив домовленостей про розведення сторін вигідний виключно тим політичним силам (як всередині України, так і за кордоном), яким потрібна "вічна війна". При цьому лідери Франції та Німеччини хочуть якомога швидше досягти компромісу.
"Росія хоче повної і беззастережної імплементації Мінська-2, а команда Зеленського категорично проти будь-яких змін у Конституцію. Навколо останнього і йдуть жаркі публічні та не публічні переговори. Думаю, консенсус буде незабаром знайдений — та зустріч в "нормандському форматі" відбудеться до кінця цього року", — додав він.
Як раніше повідомляв сайт "Коментарі", розведення військ в районі Петровського і Золотого займе 30 днів.
Новини партнерів
Новини