Головна Новини Політика внутрішня політика Популізм і діряві закони: експерти назвали перспективи справ Гладковського та Пашинського
commentss НОВИНИ Всі новини

Популізм і діряві закони: експерти назвали перспективи справ Гладковського та Пашинського

Експерт припустив, хто має бути наступним

18 жовтня 2019, 14:09 comments1926
Поділіться публікацією:
Популізм і діряві закони: експерти назвали перспективи справ Гладковського та Пашинського

Національне антикорупційне бюро затримало президента корпорації "Богдан", колишнього першого заступника секретаря РНБО, партнера екс-президента Петра Порошенка по бізнесу Олега Гладковського (Свинарчука) за підозрою в зловживанні службовим становищем. Глава Генпрокуратури України Руслан Рябошапка заявив, що на цьому тижні ГПУ вже зареєструвала три кримінальні провадження, в яких може фігурувати раніше затриманий колишній народний депутат Сергій Пашинський.

Експерти розповіли виданню "Коментарі", про що говорять ці затримання, які перспективи справ і хто може бути наступним.

Корупція в законі

Політичний експерт Валерій Клочок вважає, що кримінальні переслідування українських топ-чиновників практично завжди мали декларативний характер.

"Причина тому – "діряві" закони, які приймали ці ж топ-чиновники через підконтрольні їм депутатські фракції в парламенті. Тому корупція набула в Україні статус закону, що є серйозною перешкодою для судових вироків, які передбачали б тюремне ув'язнення", — пояснив експерт.

Клочок зазначив, що часто фігуранти виходять на свободу під заставу, справи розслідуються роками, а потім суди виносять декларативні вироки. Збитки не відшкодовуються через слабку доказову базу.

"Затримання Гладковського-Свинарчука має шанси стати таким же, якщо ця справа втратить персональний контроль глави ГПУ і президента (в межах передбачених законодавством). Якщо у команди Зеленського є розуміння суспільного резонансу (не плутати з політичним переслідуванням) справи про розкрадання в "Укроборонпромі", то Гладковський має отримати конкретний тюремний термін", — вважає він.

Те ж саме, на думку політолога, стосується і затримання Пашинського: "хуліганка" може "потягнути" за собою і корупційні діяння. Однак говорити про початок масштабної та системної боротьби з корупцією поки що рано, оскільки всі резонансні арешти пов'язані з представниками попередньої влади. І президент має продемонструвати чистку свого оточення.

"І наступним таким кроком може бути "здача" глави митниці Нефьодова, щодо якого ГПУ так старанно приховує справу ще 2016 року", — зазначає Клочок.

Порятунок рейтингу

Керівник Фонду "Українська політика" Костянтин Бондаренко пов'язує порушення справ проти Пашинського і Гладковського з тим, що у нової влади намітилося падіння рейтингу.

"Щоб якщо не втримати рейтинги на минулому рівні, то хоча б зупинити падіння, йдуть улюбленим шляхом популістів. По Гладковскому — є зауваження процесуального характеру, а також логічне запитання: чому заарештували його, якщо в справі фігурує його син. По Пашинському відновили стару справу, де немає особливих шансів на успіх у судах, — зазначив політолог.

Бондаренко додав, що поки не видно серйозних підходів і більш серйозних розслідувань.

Розвалять і забудуть

Заступник директора Агентства моделювання ситуацій, політтехнолог Олексій Голобуцький зазначив, що в Україні практично немає резонансних справ проти політиків та чиновників, які довели б до кінця.

"Одні розвалюються в судах, про інші просто "забувають". Думаю, щось подібне чекає справи проти Гладовского, Пашинського та інших представників минулої влади. З точки зору піару нова влада все робить правильно. З точки зору результату – питання. Це хайпи на день-два, якщо їх не будуть підігрівати", — сказав експерт.

При цьому Голобуцький не виключив, що будуть відкриватися нові справи проти представників старої команди.

"При нашій правоохоронній та юридичній системі можна притягнути кого завгодно. Але посадки нічого не вирішують, якщо не змінюються правила гри. Правоохоронна система продовжує обслуговувати сильних світу цього. А влада займається профанацією "розслідувань", — додав експерт.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський заявив, що саджати чиновників-корупціонерів заважають законодавчі обмеження.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: Комментарии
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!