Coinspot 01.04.2020

BTC/USD

6357.69

ETH/USD

133.28

LTC/USD

38.84

НБУ 01.04.2020

USD/UAH

28.05

EUR/UAH

30.80

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Політика внутрішня політика У Зеленського запевнили, що Верховний суд легітимний
НОВИНИ Всі новини

У Зеленського запевнили, що Верховний суд легітимний

Представник президента в КСУ Федір Веніславський заявив, що Верховний суд не міг просто так зникнути

20 лютого 2020, 14:35
Автор:

• Мария Чиренко

У Зеленського запевнили, що Верховний суд легітимний

Рішення Конституційного суду про те, що реформування і перейменування Верховного суду згідно з законом, ініціатором якого є президент Володимир Зеленський, не відповідає Конституції не означає, що Верховний суд не легітимний. Про це заявив представник глави держави в Конституційному суді Федір Веніславський, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Можуть бути різні інтерпретації цього рішення... Різні оцінки, які вже лунають у публічному просторі, що нібито Верховний Суд нелегітимний, що немає конкурсу, насправді не відповідають змісту рішення Конституційного суду", - сказав він.

Веніславський нагадав, що Верховний суд України був найвищим судовим органом і не міг зникнути просто так через ліквідацію. А судді Верховного суду України не могли бути звільнені без переводу до Верховного суду, який є правонаступником Верховного суду України.

За словами представника президента в КСУ, Верховна Рада має розробити і прийняти закон, який усуне правову колізію з перейменуванням органу і статусом суддів.

Крім того, згідно з рішенням КС, всі судді у відставці, незалежно від того, коли вони пішли у відставку, і чи пройшли вони кваліфікаційне оцінювання, повинні мати однакове грошове забезпечення з суддями у відставці, додав Веніславський.

"Конституційний суд сказав абсолютно правильно, що якщо людина на момент набуття чинності закону про судоустрій і статус суддів мала вік 65 років, при досягненні якого судді йдуть у відставку, то вона фізично не могла виконати вимоги закону про проходження кваліфікаційного оцінювання. І після цього необхідно було ще пропрацювати три роки. Отже, в цій частині порушується принцип рівності та справедливості", - пояснив Веніславський.

Як повідомляв сайт "Коментарі", раніше Конституційний суд визнав ліквідацію Верховного суду Україні такою, що не відповідає Основному закону. Також визнаний незаконним конкурс на посади суддів нового Верховного суду.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...