Coinspot 23.01.2020

BTC/USD

8 932.30

ETH/USD

171.60

LTC/USD

61.89

НБУ 23.01.2020

USD/UAH

24.05

EUR/UAH

26.00

RUB/UAH

0.351

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Політика зовнішня політика МЗС України сподівається на «перезавантаження» відносин з Угорщиною
НОВИНИ Всі новини

МЗС України сподівається на «перезавантаження» відносин з Угорщиною

У вирішенні конфлікту пропонують застосувати досвід Словаччини

25 вересня 2019, 14:55
Автор:

У Міністерстві закордонних справ України сподіваються на новий старт у відносинах з Угорщиною після сьогоднішньої зустрічі міністрів у Нью-Йорку.

"Я дуже сподіваюся, що ця зустріч стане точкою відліку і новим стартом, який, можливо, ознаменує початок нового періоду в українсько-угорських відносинах - періоду пошуку конструктивного, якогось взаємоприйнятного рішення", - розповів заступник директора другого територіального департаменту МЗС України Анатолій Соловей.

Відомо, що відносини України і Угорщини ускладнилися після того, як Верховна Рада України в 2017 році прийняла закон про забезпечення функціонування української мови як державної. Угорщина негативно відреагувала на норми документа і заявила, що вони нібито порушують права її громадян, які проживають в Україні.

Міністр закордонних справ Угорщини вимагає від України внести зміни в закон про освіту і відкласти його реалізацію до 2023 року, інакше Будапешт буде блокувати важливі для України зустрічі на рівні Європейського Союзу і НАТО.

Дипломат Анатолій Соловей стверджує, що подібна конфліктна ситуація колись була між Угорщиною і Словаччиною, однак, проблему вдалося вирішити за допомогою конструктивного діалогу, де сторони зосередилися на вирішенні практичних питань.

У зв'язку з цим, Україна пропонує Угорщині застосувати той же досвід врегулювання проблеми і покращити відносини між країнами.

Раніше видання "Коментарі" повідомляло, що міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто вірить, що з приходом до влади Володимира Зеленського, у вирішенні мовного питання буде прогрес.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...