Справу про 24 моряків розглянуть в Гаазі на цьому тижні, - Зеркаль

Заступник голови Міністерства закордонних справ заявила, що команда вже вирушила до Гааги

У четвер, 21 листопада, в Гаазі (Нідерланди) відбудуться перші слухання арбітражного трибуналу у справі про порушення імунітету трьох українських військово-морських суден і 24 членів їх екіпажів Конвенції ООН по морському праву. Про це заявила заступник голови Міністерства закордонних справ України Олена Зеркаль.

Так, поки українські кораблі повертаються додому в Одесу, команда Міністерства закордонних справ України направляється до Гааги. Зеркаль нагадала, що захоплення і утримання українських військово-морських кораблів та членів їх екіпажів є грубим порушенням Росією імунітетів військових кораблів, гарантованих нормами міжнародного звичаєвого і морського права. Про що ще 1 квітня, у відповідності з вимогами Міжнародної Конвенції ООН з морського права, Україна повідомила РФ. А 25 травня міжнародний трибунал з морського права на запит України зобов'язав Росію негайно повернути під контроль кораблі і 24 членів їхніх екіпажів.

"Наказ Міжнародного трибуналу не був і не є самоціллю. Наша мета - встановлення порушення права, відновлення його та отримання належної компенсації. Саме це і закладено в позові МЗС від 1 квітня 2019 року", - пояснила Зеркаль.

Зеркаль також описала приклад справи, за яким планує піти Україна. Так, Нідерланди 4 жовтня 2013 року ініціювали справу "Арктик Санрайз"(Нідерланди проти Росії). Потім 22 листопада зафіксовано наказ Міжнародного трибуналу з морського права про звільнення, вже 29 листопада Росія звільнила екіпаж, а 6 червня 2014 року - судно. 14 серпня 2015 року арбітражний трибунал визнав порушення Росією Конвенції ООН з морського права і зобов'язав виплатити компенсацію на користь королівства Нідерланди.

Як повідомила Зеркаль, Україна збирається пройти цей шлях і довести всьому світу та арбітражному трибуналу, що прохід 25 листопада 2018 року був мирним і законним, а дії РФ, зокрема, кримінальне переслідування наших моряків - грубе порушення норм міжнародного права.


заявила про передачу кораблів, як про крок примирення Росії та України.