Газпром збільшив транзит газу через Україну до максимуму

Транзит зріс майже до 300 мільйонів кубометрів на добу

Російський монополіст "Газпром" збільшив транзит газу через Україну практично до максимуму. Про це на своїй сторінці у Facebook написав директор Оператора газотранспортної системи України Сергій Макогон.

"В останні тижні Газпром збільшив транзит через Україну практично до максимуму - 294 млн кубометрів", - сказав він. Макогон, коментуючи позицію Росії щодо газового контракту, припускає, що РФ особливо не планує продовжувати транзит газу через Україну після 1 січня 2020 року.

Також він зазначив, що Газпром хоче максимально скоротити необхідність відбору газу з європейських ПСГ за рахунок збільшення поставок через Україну з метою його реалізації пізніше по більш високим цінами.

завершилися тристоронні консультації Росії, ЄС і України за транзиту газу. Російська сторона заявила про готовність працювати за європейським законодавством для транзиту газу через Україну. Технічну угоду належить обговорити "Оператору ГТС України" та "Газпрому".

Наступний етап тристоронніх консультацій повинен відбутися наприкінці листопада нинішнього року.

Новий контракт по транзиту газу з Росії в Європу через територію України повинен бути довгостроковим і передбачати значний обсяг газу. Зазначається, що це спільна позиція України та Єврокомісії. Про це повідомляє прес-служба "Нафтогазу".

Представники України відзначають, що під час переговорів російська сторона намагалася знову обговорити тему Стокгольмського арбітражу. У той же час, в "Нафтогазі" запевняють, що ніяких відкритих пропозицій від Газпрому не отримували.

Раніше "Коментарі" писали про позицію російської сторони за підсумками тристоронніх газових переговорів, які відбулися 28 жовтня 2019 року.

Президент Росії на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром Угорщини Віктором Орбаном заявив про те, що Москва готова до конструктивної роботи по транзиту газу через Україну і постачання його в країну, при цьому за більш низькою ціною, ніж отримують споживачі по "помилковому" реверсу.

Виконавчий директор групи "Нафтогаз" Юрій Вітренко оприлюднив позовні вимоги компанії до російського "Газпрому" в новому арбітражі. Він зазначив, що попередній арбітраж не переглядав тариф по суті, а лише визнав, що запит на його перегляд, відправлений "Нафтогазом" в 2009 році, не відповідав формальним вимогам.