Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
Політолог Максим Джигун зазначає, що у будь-яких домовленостях з Україною країна-агресор Росія діє дуже прагматично, продумуючи кожен крок і його можливі наслідки.
"Узгодження обміну полоненими точно не було жестом доброї волі від Путіна, — вважає експерт. Роблячи такий крок, лідер Росії точно знав, що буде намагатися "виторгувати" натомість. Однією з основних причин невдалих домовленостей в Мінську було питання транзиту російського газу через Україну. Для РФ збереження українського газового ринку залишається одним з топ-пріоритетів, тому вони готові йти на будь-які кроки для досягнення цієї мети".
В даному випадку росіяни грають за сценарієм "ви підписуєте вигідний для нас договір — ми повертаємо вам полонених", — впевнений політолог.
"Безперечно, для Зеленського повернення українських полонених було б чудовою можливістю "звітувати" перед українським суспільством напередодні Нового року. Однак, не факт, що він поведеться на такий шантаж з боку Путіна, — каже Джигун. — Ймовірно, до кінця року в Мінську відбудеться ще один раунд переговорів Тристоронньої контактної групи. Але ймовірність досягнення домовленостей – під питанням".
Аналітик Українського незалежного центру політичних досліджень, представник Національної платформи для діалогу про мир і безпечну реінтеграцію Юлія Тищенко впевнена: переговори в Мінську демонструють відсутність політичної волі РФ після зустрічі в нормандської форматі реалізовувати існуючі домовленості.
"Позиції РФ залишилися незмінними: продовжується політичний тиск щодо насамперед політичних складових мінського процесу так, як це розуміє РФ. Фактично в Парижі говорилося про необхідність виконання і гнучкості мінських домовленостей, але РФ інтерпретує їх у своїх інтересах без дієвого діалогу з реалізації", — резюмує Юлія Тищенко.
Засновник міжнародного волонтерського спільноти InformNapalm Роман Бурко пропонує на фактично провальні підсумки зустрічі в Мінську накласти ситуацію на фронті. Картина невтішна.
"Значне збільшення обстрілу, на яке вказала СММ ОБСЄ і фіксація скупчення РСЗВ "Град" на окупованій території можуть свідчити про загострення ситуації і можливої ескалації з боку російських гібридних військ, — вважає Бурко. – Мета — примусити Київ до нових поступок. Зима може бути гарячою, а односторонній відведення Об'єднаних сил з закріплених позицій може бути використаний ворогом для просування вперед".
Як повідомляв портал "Коментарі", в Парижі наполягали, що домовленості лідерів України, Росії, Німеччини та Франції щодо обміну полоненими і за черговим ділянок розведення військ в Донбасі будуть формалізовані у Мінську. Але цього поки не сталося.
Новини партнерів
Новини