"Міжнародна платформа" Медведчука може стати майданчиком для обговорення важливих питань для Європи, - політичний експерт
На думку політичного експерта Світлани Кушнір, скоро і представники монобільшості підтримають ініціативу "Міжпарламентського діалогу" Віктора Медведчука
Якщо провладна більшість не може продукувати мирні ініціативи, опозиція ефективно показує, як вона їх може втілювати. Про це в ефірі "112 Україна" заявила політичний експерт Світлана Кушнір.
"У разі, якщо відсутні ініціативи щодо врегулювання конфлікту на Донбасі в Офісу президента, за це повинна взятися парламентська влада. Фактично, законодавча гілка влади", - заявила вона.
За словами експерта, фактично міжнародна платформа, про яку заявив Віктор Медведчук, є підтримкою для лідерів країн "нормандської четвірки". Кушнір зазначила, що ефективність втілення і швидкість просування ініціативи ОПЗЖ - досить висока. Крім того, експерт нагадала, що на минулому тижні відбулася зустріч Медведчука в Сенаті Франції з французькими сенаторами і депутатами.
"Буквально в цьому році вже відбулася зустріч з представниками Сенату і національних Зборів Франції. Тепер Бундестаг. Думаю, що потім у Страсбурзі буде круглий стіл", - прогнозує політичний експерт.
За словами Кушнір, така ініціатива як міжпарламентський діалог між Україною, Росією, Францією і ФРН потрібна нашій країні.
"Чому нам потрібна ця платформа? Тому що вона дає можливість більшій кількості людей - представникам різних політичних течій - почути один одного, знайти точки дотику та напрацювати спільні шляхи, кроки або навіть документи, які можуть лягти в основу зустрічі "у нормандському форматі" країн четвірки, - роз'яснила політичний експерт. - Або в лютому на Мюнхенській конференції з безпеки, або вже в березні в Парижі, як було заявлено на зустрічі Зеленського, Путіна, канцлера Меркель і президента Макрона".
Кушнір додала, що якщо провладна більшість не може продукувати мирні ініціативи - опозиція ефективно показує, як вона їх може втілювати.
"Був такий девіз "Візьми і зроби". Так от, ОПЗЖ і Медведчук взяли і зробили. І показали, що такий парламентський діалог між державами можливий, що інші представники - тієї ж Франції, тієї ж Німеччини підтримують можливість такого діалогу", - зробила висновок експерт.
Експерт прогнозує, що "Міжпарламентський діалог" Медведчука може стати майданчиком для обговорення важливих питань, що мають значення для Європи.
"Думаю, що дуже скоро і представники монобільшості підтримають цю ініціативу. Бачачи, як ефективно буде проходити ця співпраця, вони будуть приєднуватися", - спрогнозувала Кушнір.
Нагадаємо, Медведчук запустив у Сенаті Франції парламентський вимір "нормандського формату".