Рубрики
МЕНЮ
Комментарии
План мирного врегулювання ситуації на Донбасі голови партії "Опозиційна платформа — За життя" Віктора Медведчука простий, раціональний і зрозумілий. Про це після зустрічі нардепа з колегами з Бундестагу для обговорення "Парламентського виміру нормандського формату" заявив представник комісії з прав людини, Комітету з врегулювання конфліктних ситуацій Бундестагу Вальдемар Гердт.
"Це єдиний варіант просунути цей процес далі. Ми бачимо, що після паризької зустрічі знову заходимо в режим затягування, який можна назвати тупиковим. І саме міжпарламентське спілкування парламентаріїв дозволить створити режим тиску на втілення цих прийнятих рішень, — каже Вальдемар Гердт. — Прагматичний план, який представив нам пан Медведчук, раціональний, простий і зрозумілий всім: і прихильникам, і супротивникам. Однак сьогодні прозвучало, що є противники миру, тому що вони живуть і заробляють на цьому. Треба організуватися, це наш пробіл". За словами Гердта, прихильники миру раніше діяли точково і нарізно.Даний візит добре збігся з ініціативою, яку Гердт ініціював у Бундестазі — створення комісії з прав людини, яка розглядає дану проблематику з потрібного ракурсу. Наступна зустріч цієї комісії відбудеться в Мінську, де будуть говорити про реалізації вже існуючих ідей. "Це дуже важливі візити для нас, для Німеччини. Ми втратили понад 120 млрд євро з бюджету, а це пенсії і дитячі виплати. Ми втратили величезний ринок збуту і не придбали нічого. І я думаю, ні Україна, ні Росія теж не набули від цього конфлікту нічого. Я маю на увазі народ, бізнесменів, промисловців. І тому нам треба повернутися до прагматики і починати працювати, створювати спільні підприємства, умови для мирного врегулювання цього процесу", — каже депутат Бундестагу.
Гердт подякував ОПЗЖ за ініціативу, додавши, що його партія – опозиційна. "Позиція нашого уряду трохи інша, і нас постійно намагалися якось "обрізати" в цих ініціативах. Ми будемо робити такі комісії і медіально розвинемо цю платформу так, що її важко буде сховати", — резюмує німецький політик.
Раніше "Коментарі" повідомляли про те, що до порядку "міжпарламентського діалогу" Медведчука можуть увійти питання енергетичного співробітництва.
Новини партнерів
Новини