Незалежність і повна відповідальність директора: нардеп Монастирський роз'яснив прийнятий законопроект про ДБР

Нардеп Денис Монастирський зазначив, що тепер голова ДБР сам, а не спільно із заступниками, буде нести всю відповідальність за відомство

Основна ідея президентського законопроекту була в тому, щоб підвищити незалежність Державного бюро розслідувань (ДБР). Про це кореспонденту "Коментарі" розповів народний депутат, голова комітету Ради з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський.

"В чому полягає це підвищення? Фактично на сьогоднішній день, поки закон прийнятий, але не підписаний президентом, ДБР – це центральний орган виконавчої влади, який повністю підпорядковується Кабінету міністрів. Це означає, що всі свої нормативні акти відомство погоджує в Кабміні, - розповів Монастирський. - У зв'язку з цим постійно виникають питання та проблеми. Тому ми вирішили прирівняти ДБР до статусу, який на сьогоднішній день має НАБУ. Це статус незалежного, державного правоохоронного органу. Саме таким відтепер, я сподіваюся, стане Держбюро розслідувань".

За його словами, паралельно з цим був запроваджений парламентський контроль за діяльністю ДБР.
"В минулому була проблема, що директора міг запрошувати лише профільний комітет, заслуховувати його, але, фактично, незалежно від результатів, ніяких важелів впливу не було. Відтепер же директор ДБР повинен звітувати перед Верховною Радою і парламент може визнати звіт задовільним або незадовільним. У другому випадку президент має право звільнити директора ДБР", - пояснює голова комітету Ради.

Денис Монастирський також зазначив, що сьогодні директор ДБР повинен погоджувати всі кадрові і фінансові питання зі своїми заступниками. Але відтепер директор буде нести повну відповідальність за своє відомство, не перекладаючи її на заступників.
"Також у зв'язку із змінами, заступників директора відомства не призначає якась зовнішня конкурсна комісія. Їх обиратимуть за конкурсом, але внутрішніми комісіями, які формує директор ДБР", - сказав нардеп.
Монастирський додав, що протягом п'яти днів з дня набрання законом чинності, президент повинен буде призначити тимчасово виконуючого обов'язки директора ДБР. Потім буде проведено конкурс на посаду нового директора і не більш, ніж через три місяці, держорган отримає постійного керівника.

Раніше "Коментарі" повідомляли, що депутати проголосували за реформування ДБР.