Головна Новини Політика рада Мажоритарники «працюють»: названа одна з головних проблем Ради
commentss НОВИНИ Всі новини

Мажоритарники «працюють»: названа одна з головних проблем Ради

Найбільше законів ініціювали народні депутати від «Слуги народу»

20 січня 2020, 17:27 comments2321
Поділіться публікацією:
Мажоритарники «працюють»: названа одна з головних проблем Ради

За час другої сесії Верховної Ради було внесено 1317 законодавчих ініціатив, з яких 829 — законопроекти. Про це повідомляє "Комітет виборців України".

Абсолютна більшість законопроектів — 1205 (90%) — подали народні депутати. Ще 82 законопроекти (6%) зареєстрував Кабінет міністрів і 30 законопроектів (4%) — президент. 125 законопроектів було прийнято за основу. Найбільше прийнятих законів внесли нардепи — 89. По 22 закону з прийнятих ініціювали президент і уряд. Велика частина прийнятих законів стосувалися сфери фінансів.

На другій сесії відбулося 58 пленарних засідань. Таким чином, в середньому на одне засідання доводиться по 25 проектів документів. Найбільш плідним місяцем виявився грудень, коли в Раду було повернуто 53 законопроекти за підписом глави держави.

Найбільше законів ініціювали народні депутати від "Слуги народу" — 70 документів (80% від загального числа). На другому місці за цим показником нардепи від "Батьківщини" — 10 прийнятих законів. Також Рада прийняла 9 законів, ініційованих депутатами від "Європейської солідарності", 5 — ОПЗЖ, 3 — "Голос", 3 — групи "За майбутнє", 2 — групи "Довіра".

"Проблема законодавчого спаму залишається однією з ключових у Верховній Раді. Народні депутати часто реєструють законопроекти з метою самопіару. Як правило, такі документи є неякісними проектами і не мають шансів на прийняття. Однак саме в такий спосіб народні депутати можуть прозвітувати перед виборцями про свою "ефективність", — сказав голова КВУ Олексій Кошель.

Крім того, за словами фахівців КВУ, нардепи, як правило обрані в одномандатних округах, часто сприймають закон, як спосіб вирішення проблеми. При цьому проста взаємодія з місцевою владою могла бути куди більш ефективною для вирішення завдань, ніж просто прийняття закону.

"Кожен новий законопроект – це додаткове навантаження на Апарат, профільні управління та комітети Ради. Тому надмірна кількість законопроектів лише послаблює роботу законодавчого органу. При цьому варто враховувати, що 90% законопроектів фактично не мають шансів на прийняття. В середньому лише 10-12% проектів стають законами", — сказав аналітик КВУ Денис Рибачок.

Як повідомляв сайт "Коментарі", стало відомо, які фракції у грудні голосували найактивніше.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!