Головна Новини Політика рада Закони від «нових облич» у Раді: ініціативи переважно не стосуються тематик комітетів
commentss НОВИНИ Всі новини

Закони від «нових облич» у Раді: ініціативи переважно не стосуються тематик комітетів

Комітет виборців України проаналізував, які закони у Раді пропонують Тищенко, Бужанський, Брагар, Корявченков та інші «нові обличчя»

10 лютого 2020, 14:30 comments1959
Поділіться публікацією:
Закони від «нових облич» у Раді: ініціативи переважно не стосуються тематик комітетів

У Комітеті виборців України (КВУ) проаналізували, які законопроекти пропонують на розгляд Раді так звані "нові обличчя". Про це йдеться на сайті КВУ.

Повідомляється, що досить часто новообрані депутати ставали авторами законопроектів, які не мали жодного відношення до їхньої освіти, попередньої професійної діяльності чи роботи у профільних комітетах парламенту. Так, український спортсмен, нардеп від "Слуги народу" Жан Беленюк є членом комітету з питань молоді і спорту. Однак участь взяв у підготовці законопроектів щодо Бюджетного кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення. "Слуга народу" Євген Брагар, який втрапив у "собачо-комунальний" скандал, перебуває у складі комітету з питань свободи слова, та не подав жодного проекту закону на цю тематику. Усі 10 законопроектів депутата стосуються інших питань, приміром, протимінної діяльності чи податків. Колега "слуги", ресторатор Микола Тищенко став співавтором законопроектів щодо пенсійного забезпечення громадян, Земельного кодексу та особливостей державної політики на тимчасово окупованих територіях. У минулому весільний фотограф Сергій Штепа запропонував низку змін до Податкового, Митного та Кримінального кодексу. При цьому депутат є членом комітету з цифрової трансформації.Учасник "Кварталу-95" Юрій Корявченков також подавав напрацювання щодо кодексу податків, а ще став співавтором закону про столицю. Крім цього, ініціював низку законопроектів у сфері охорони здоров'я. Святослав Юраш, один із засновників МФО "Цінності. Гідності. Родина", пропонував зміни до законів щодо внутрішнього водного транспорту, податків, ФОПів, профспілок. Нардеп Максим Бужанський хоче змінити закон "Про освіту" щодо відповідності тестів ЗНО освітнім програмам,також зареєстрував проект закону про скасування закону про люстрацію, а ще запропонував зміни щодо обліку природного газу, навчання державною мовою в закладах освіти та про "запобігання героїзації військових злочинців та легалізації нацизму".

Голова КВУ Олексій Кошель припускає, що "новенькі" часто лише ставлять свої підписи під законопроектами авторства інших парламентарів.

"Фактично зараз в Раді сформувалася категорія "парламентських геніїв", які, якщо оцінювати їх законопроекту роботу, однаково добре розуміються як в питаннях фінансової політики, так і в тонкощах ведення протимінної діяльності чи специфіки роботи водного транспорту", — заявив Кошель.

Раніше "Коментарі" писали, що експерти дали прогноз щодо того, чи буде ухвалений закон про ринок землі.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!