Coinspot 05.04.2020

BTC/USD

6784.73

ETH/USD

143.87

LTC/USD

40.76

НБУ 05.04.2020

USD/UAH

27.65

EUR/UAH

29.86

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Політика рада Бути чи не бути ринку землі: експерти розповіли, чи приймуть депутати закон в лютому
НОВИНИ Всі новини

Бути чи не бути ринку землі: експерти розповіли, чи приймуть депутати закон в лютому

Експерти пояснили, як розбіжності в лавах «слуг народу» затягують прийняття закону про ринок землі

18 лютого 2020, 10:48 758
Автор:

• Таисия Ерохина

Бути чи не бути ринку землі: експерти розповіли, чи приймуть депутати закон в лютому

Сьогодні, 18 лютого, Верховна Рада продовжить розгляд законопроекту 2178-10 з відкриття ринку сільськогосподарської землі в Україні. Експерти висловили виданню "Коментарі" думки, чи є шанс, що документ ухвалять в цьому місяці, а також – на які поступки може піти партія влади (яка активно лобіює законопроект) та її опоненти (які активно йому протистоять).

"Ініціатори законопроекту про ринок землі змушені будуть шукати голоси в залі"

Політичний експерт, директор Communication group Володимир Манько нагадує, що в процесі підготовки документу до винесення до сесійної зали у другому читанні було подано більше 4000 поправок. З яких розглянуто близько 200. Тож процес, за думкою політексперта, обіцяє бути довгим.

"Завершиться він прийняттям закону в цілому? Скоріше так, адже фракція "Слуга народу" має монобільшість і може одноосібно забезпечити позитивне голосування, – пояснює Манько. – Але все виглядає не так безхмарно".

Головна причина, зазначає політексперт, це тріщини, які розколюють монобільшість. І тріщини збільшуються.

"Я маю на увазі посилення протистояння між групами всередині влади. Обшуки на телеканалі "1 + 1" та відставка Андрія Богдана з посади голови Офісу президента свідчать про війну між групами "соросят" і "95 кварталу" проти групи олігарха Коломойського, – вважає Володимир Манко. – Зараз "коломойські" понесли втрати і навряд чи з цим погодяться. Адже за цим нечисленною, але агресивною меншістю монобільшості стоїть потужний патрон. Вони можуть не давати своїх голосів за законопроект про землі, вимагаючи таким чином поступок для себе. Головною з яких є компенсація колишнім власникам "ПриватБанку"".

Саме тому, підкреслює політексперт, ініціатори законопроекту про ринок землі змушені будуть шукати голоси в залі, які б гарантували позитивне голосування.

"Такі можливості є – це фракція "Голос", а також групи "За майбутнє" та "Довіра", позафракційні депутати. Тому, швидше за все, 2178-10 буде прийнятий, і скоро сільськогосподарську землю можна буде купувати - продавати", – резюмує Манько.

"Не бачу консенсусу в цьому питанні навіть всередині "Слуги народу""

Політичний експерт Руслан Бізяєв вважає, що шанси на прийняття "земельного закону" у цьому місяці – невеликі.

"Поки я не бачу консенсусу в цьому питанні навіть всередині "Слуги народу". Все залежить від того, наскільки президент Зеленський готовий чекати розгляду цього законопроекту за процедурою. Якщо готовий, принципових поступок не буде, – вважає Бізяєв. – Якщо не готовий, то переговори будуть продовжуватися, і вони, можливо, призведуть до переформатування Кабміну Гончарука".

На думку політексперта, в разі розвитку ситуації за першим варіантом не виключена можливість, що президент не підпише вже прийнятий законопроект: "Виходячи з того, що той може негативно вплинути на рейтинги партії влади восени, коли Офіс президента хоче провести місцеві вибори на території непідконтрольної Донбасу – і виграти їх на решті частини країни".

"Під іноземні банки законопроект і був "заточений" відпочатку"

Фінансовий експерт, експерт інституту Growford Олексій Кущ упевнений, що прийняття законопроекту про відкриття ринку сх-землі практичні вирішено.

"Це могло бути зупинено лише відставкою уряду, але це не реально. Занадто потужні вигодонабувачі стоять за межами парламенту і "драйверять" процес, – говорить Олексій Кущ. – Технологія проштовхування цього документа розроблена в стилі політичного "маккіавілізму": спочатку максимально токсичний варіант, з гіперконцентрацією земель в одних руках і схемами заходження на ринок нерезидентів і відповідне тестування реакції суспільства. Потім нібито поступки щодо концентрації та нерезидентів (але раптово "виринають" банки з іноземним капіталом, які можуть скуповувати землі без будь-яких обмежень за обсягом і які перетворюються в своєрідні земельні ломбарди для викупу землі у жебракуючого населення)".

Швидше за все, підкреслює фінансовий експерт, саме під іноземні банки законопроект і був "заточений" відпочатку. А це, впевнений Кущ, перетворює цей ринок в універсальний механізм максимальної концентрації земель у руках кількох банків – з супутнім обезземеленням селян і частковим виведенням земель із сільськогосподарського обороту.

Раніше "Коментарі" розібралися, яка модель ринку землі може очікувати Україну після того, як закон схвалять.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua

Новини партнерів

Новини

????????...