Слухові апарати знижують ймовірність деменції і депресії
Нове дослідження показало, що слухові апарати приносять користь людям похилого віку різними способами, від фізичної безпеки до здоров'я мозку
Нове дослідження показує широке вплив носіння слухових апаратів. Справа в тому, що майже кожен четвертий чоловік у Сполучених Штатах у віці 65-74 років страждає втратою слуху. У людей старше 75 років ця цифра становить 1 із 2. Пише видання medicaltoday.
Тим не менш, багато людей, яким було б корисно носити слуховий апарат, не носять його. А експерти пов'язують втрату слуху з підвищеною ймовірністю деменції, депресії і тривоги. В даний час дослідження, показує, що використання слухового апарату значно знижує вірогідність виникнення таких проблем.
Керівник дослідження Ельхам Махмуді, доктор філософії з Мічиганського університету, пояснює:
"Ми вже знаємо, що у людей зі втратою слуху частіше спостерігаються проблеми зі здоров'ям і виникають супутні захворювання, але це дослідження дозволяє нам побачити наслідки втручання і знайти зв'язки між слуховими апаратами та наслідками на здоров'я".
У дослідженні, проведеному в Інституті політики та інновацій в галузі охорони здоров'я Мічиганського університету, були вивчені дані майже 115 000 осіб старше 66 років з втратою слуху.
Виявилося, що носіння слухового апарату зменшило:
• відносний ризик діагностування деменції, включаючи хворобу Альцгеймера - на 18%
• відносний ризик діагностування депресії або занепокоєння на 11%
• відносний ризик травм, пов'язаних з проблемами з ходьбою на 13%
Попередні результати показали зв'язок між втратою слуху, деменцією та психічними розладами. Деякі експерти вважають, що соціальна ізоляція, яка іноді супроводжується втратою слуху, може призвести до меншої стимуляції мозку і, в кінцевому підсумку, до зниження когнітивних функцій.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!