Головна Новини Суспільство події Що робити, якщо коронавірус завітав до країни під час вашої подорожі: рекомендації МЗС українським мандрівникам
commentss НОВИНИ Всі новини

Що робити, якщо коронавірус завітав до країни під час вашої подорожі: рекомендації МЗС українським мандрівникам

Консульська служба МЗС пояснила, як діяти українським подорожувальникам під час коронавірусного сплаху в різних країнах

28 лютого 2020, 17:37 comments4683
Поділіться публікацією:
Що робити, якщо коронавірус завітав до країни під час вашої подорожі: рекомендації МЗС українським мандрівникам

Майже не щодня з’являються повідомлення про те, що у тій чи іншій країні вперше виявили випадки зараження коронавірусом. "Коментарі" дізналися, яку інформацію українцям слід вивчити перед тим, як прямувати у подорож, та що робити, якщо коронавірус об’явився, коли ви вже перебуваєте за кордоном. Про рекомендації громадянам України у зв’язку із поширенням коронавірусу нам розповів начальник відділу менеджменту кризових ситуацій Департаменту консульської служби МЗС України Максим Коваленко.

Щоби не ризикувати бути зараженим, слід дослідити обстановку перед від’їздом до кордону.

"Перш, ніж вам виїжджати на відпочинок, ми наполегливо радимо передивитися повідомлення як МЗС, так і місцевих влад щодо можливих застережень, або інших порад про перебування, подорож до тієї чи іншої місцевості або країн. Обов’язково медичні поради, поради іншого характеру, все можна побачити на сайті МЗС, а також інших ресурсах МЗС та наших дипломатичних установ", — сказав Коваленко.

Наприклад, через загострення епідемічної ситуації, пов’язаної з поширенням у північних регіонах Італії коронавірусного захворювання, МЗС рекомендує громадянам України тимчасово утриматися від поїздок до уражених провінцій італійських регіонів Ломбардія, Венето, Емілія Романья та П’ємонт.

Якщо ви вже виїхали за кордоном, де під час вашої подорожі стався спалах коронавірусу, то у МЗС радять виявляти підвищену увагу та обережність, уникати відвідання уражених вірусом районів,  а також повідомити про своє місце перебування та контактні дані до найближчої консульської установи України або зареєструватися на вебресурсі friend.mfa.gov.ua.

"Якщо ви вже опинилися в зоні ураження коронавірусу або іншої небезпечної хвороби, то насамперед ви можете звернутися на "гарячу лінію" консульської установи або посольства. Це мобільні телефони, які постійно працюють, і на які постійно відповідають консули за кордоном, що можуть надати практичні поради та рекомендації щодо правил поведінки, запобіжних заходів, щоб уникнути зараження хворобою", — пояснив Коваленко.

Зокрема в Італії українців просять відстежувати інформацію на сайтах Посольства України в Італії (italy.mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Мілані (https://milan.mfa.gov.ua), Генерального консульства України в Неаполі (https://naples.mfa.gov.ua) та МЗС України (https://mfa.gov.ua/ua; http://old.mfa.gov.ua/ua), дотримуватись рекомендацій та законних вимог місцевих органів влади. За необхідністю можна звернутися на "гарячі лінії" на території Італії до Посольства України в Італії (+39 3519 886 823), Генерального консульства України в Мілані (+39 3487 254 038) та Генерального консульства України в Неаполі (+39 327 736 48 22).

Якщо ж ви відпочиваєте в готелі, де виявили зараження "китайським" вірусом, і заклад закрили на 14-денний карантин, то питання подальшого фінансування проживання вирішується в окремому порядку.

"Такі питання вирішуються в кожному конкретному випадку, в залежності від країни перебування, готелю, умов вашої поїздки. Якщо це туристична поїздка до країн Європи — одне питання, якщо це приватна подорож — зовсім інше. Щоб вирішити таке питання і бути впевненим у ваших діях обов’язково необхідно звертатися до посольств та генконсульств. У випадку, якщо це туристична подорож, також до туристичного оператора", — повідомив Коваленко.

Додамо, що на сайті МЗС також можна знайти окремі рекомендації та необхідні телефони для українців, які наразі перебувають в Японії, Ірані, Кореї.

Коваленко наголосив, що посольства України, закордонні дипломатичні установи нашої держави, в тому числі консульства, надають всебічну допомогу і сприяють всім нашим громадянам за кордонам, а насамперед тим, хто перебуває в зонах найбільшого ураження коронавірусом.

Раніше "Коментарі" писали, які збитки понесе сфера туризму через коронавірус.



Читайте Comments.ua в Google News
Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: comments.ua
comments

Новини партнерів


Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!