Рожевий супермісяць: яким рідкісне явище побачили в різних куточках планети

Рожевий супермісяць трапляється раз на рік і наступного разу жителі Землі зможуть побачити його в квітні 2021-го.

Рожевий супермісяць зійшов на небі цієї ночі. Завдяки безхмарній погоді побачити рідкісне явище змогли люди в різних куточках планети.

"Суперміясцем" це явище називають завдяки розмірам і яскравості місяця. У цю ніч супутник наблизився до Землі максимально близько. Астрономи стверджують, що він був на відстані близько 356, 9 тисяч кілометрів, що приблизно на 20-30 тисяч кілометрів ближче, ніж у звичайний час. Через це виник своєрідний оптичний ефект і місяць візуально виглядав більшим. До того ж його світло при цьому було набагато яскравішим, ніж звичайно. Явище надзвичайно гарне, що підтверджують численні фотографії, які в мережі публікують і професійні фотографи, і любителі. В Україні найяскравішою суперповня була близько 5-6 ранку.

А ось яскравого рожевою серпанку навколо місяця, звичайно ж, не було. Настільки красива назва - рожевий місяць - це данина періоду, коли він сходить на небо. В цей час цвітуть дикі рожеві флокси. Та й взагалі, весна в північній півкулі якраз набирає обертів.

Рожевий супермісяць можна спостерігати щороку десь на початку або в середині квітня. Зазвичай це явище збирає на вулицях і оглядових майданчиках сотні, а то й тисячі людей. А ось в цьому році через жорсткі умови карантину багатьом довелося спостерігати місячне явище з вікна власної оселі, або ж на фотографіях в інтернеті.