logo_ukra

Coinspot 28.01.2021

BTC/USD

31668.30

ETH/USD

1301.95

LTC/USD

130.50

НБУ 28.01.2021

USD/UAH

28.35

EUR/UAH

34.30

RUB/UAH

0.40

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство події Наплювательство «Епіцентру» та «Нової лінії» на карантин: що віщує обіцянка АМКУ відкрити справу проти мереж
commentss НОВИНИ Всі новини

Наплювательство «Епіцентру» та «Нової лінії» на карантин: що віщує обіцянка АМКУ відкрити справу проти мереж

Експерти розповіли, як може розвиватися справа проти «Епіцентру» та «Нової лінії», яку обіцяє ініціювати АМКУ після отримання даних від поліції

8 травня 2020, 12:37 comments2132
Наплювательство «Епіцентру» та «Нової лінії» на карантин: що віщує обіцянка АМКУ відкрити справу проти мереж

Антимонопольний комітет України (АМКУ) запевнив, що після отримання копій протоколів поліції з торгівлі забороненими товарами під час карантину в мережах "Епіцентр" і "Нова лінія" відкриє проти них справу. Чим може ця справа скінчитися – і кого ще варто було б притягнути до відповідальності за неправомірні дії під час карантину?

"АМКУ не стане залучати компанії, які наближені до чинної влади"

Віце-президент Світового юридичної альянсу, старший партнер Адвокатської компанії "Кравець та Партнери" Ростислав Кравець вважає, що у зв'язку з тим, як працює АМКУ, не варто очікувати від нього адекватних і реальних заходів щодо притягнення винних до відповідальності.

"Прикладом може служити їх відповідь на запит ГО "Правова держава" щодо підвищення цін на засоби індивідуального захисту в аптеках – в 100 і більше разів, – зазначає Ростислав Кравець. – Через два місяці АМКУ лише направив аптекам попередження, що може бути вони будуть притягнуті до відповідальності за злагоджені дії щодо зростання цін.... Не бачу, що тут можна вивчати, якщо ціна на ту ж захисну маску в роздробі була до 1 грн, а потім стала – 20-30 грн. Зараз її опустили до 15 грн і розповідали, як усе стало добре".

Юридичний експерт упевнений: чекати від АМКУ, що він стане залучати компанії, які наближені до чинної влади, не варто.

"Антимонопольний комітет вже не раз демонстрував свою залежність і, на мій погляд, виборчий підхід, – каже Ростислав Кравець. – Тож і розслідування по тому ж "Епіцентру" і через три роки закінчиться нічим. Як це зазвичай у нас і відбувається".

"Сам факт відкриття справи ще нічого не означає"

"У мене поруч з будинком є "Епіцентр". Іноді там дійсно порушення були – в сенсі торгівлі "забороненими товарами". Але вони це досить цікаво юридично оформляли, – говорить експерт Українського інституту політики (УІП) Микола Спірідонов. – Пояснювали, що не вважають себе виключно будівельним супермаркетом. Відповідно продають багато чого іншого, включаючи навіть продукти харчування і ті ж антисептики. Тож юридично вони грамотно все оформили. Причому деякі товари продаються онлайн. Але були випадки, коли вони продавали на місці. І, судячи за даними поліції, їх за руку зловили – і наклали штрафи".

Експерт сумнівається, що компаніям, про які згадав АМКУ, загрожує щось серйозніше.

"Сам факт відкриття справи ще нічого не значить. У нас їх щодо кого завгодно відкривають. Як казав Сталін – була б людина, а справа знайдеться. Практично будь-який мер у нас підвішений на якісь кримінальні справи, – підкреслює Микола Спірідонов. – Враховуючи, що зараз є хвилі невдоволення у зв'язку з виборчим карантином, взялися і за той же "Епіцентр"... Але ж подібна ситуація і з рядом міжнародних компаній, що працюють в Україні. Але на них у нас ніхто не замахується, хоч там теж неконкурентні умови".

При цьому, на думку експерта УІП, з юридичної точки зору самі урядові постанови про карантин – спірні.

"Вони не пройшли через Раду, не було введено Надзвичайний стан... Недивно, що справи, пов'язані з порушенням карантину, будуть розсипатися в судах. Вже розсипаються, – зазначає Микола Спиридонов. – З моєї точки зору – нікого штрафувати не потрібно. Проблеми, які створюються тепер уже великого бізнесу, можуть ще більше вдарити по бюджету. Я вважаю, що "Епіцентр К" варто подякувати. За те, що перераховує величезні податки в бюджет, оплачував польоти "Мрії", забезпечує лікарні масками, антисептиками, виділяє кошти на боротьбу з епідемією. Люди будуть говорити, що "накрали, крихти з панського столу кинули". Але потрібно розуміти, бюджет багато в чому тримається на великому бізнесі".

За словами експерта, сама система "карантинних штрафів" – незаконна.

"Тож, чи не штрафувати нікого, або піднімати питання про (не)законності постанов Кабміну, пов'язаних з карантином. Тому що саме наш уряд своїми незаконними постановами створив умови, коли одні стали рівніше інших, внісши черговий розкол в українське суспільство, – говорить Микола Спірідонов. – Так, хотілося б рівних умов для бізнесу. Але якщо зараз почати труїти ще і великі компанії, ми потопимо і без того майже потонулий бюджет".

"Сума штрафу буде непорівнянна з розміром прибутку, отриманого за період карантину"

Політичний експерт Денис Гороховський зазначає: "Враховуючи, що "Епіцентр" вирішував свої питання щодо роботи в період карантину на рівні перших осіб держави, малоймовірно, що претензії АМКУ чимось закінчаться".

Денис Горохівський допускає варіант, коли в намагання "зберегти обличчя", АМКУ оштрафує торговельну мережу.

"Але сума штрафу буде непорівнянна з розміром прибутку, отриманого за період карантину, – впевнений політексперт. – Передумов говорити про якісь реальні санкції на сьогоднішній день немає".

В цілому, на думку Дениса Горохівського, ситуація з "Епіцентром" найкраще показала дуалізм влади в питаннях карантинних обмежень, коли одним можна все, а іншим – нічого.

Нагадаємо, експерти розповіли, чому "гуманітарний вантаж" Епіцентру" з обходом ПДВ та підставою для Зеленського — вчинок за гранню добра і зла.


Читайте Комментарии в Google News

Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: https://comments.ua
comments

Обговорення

comments

Новини партнерів

comments.ua
comments.ua

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!