У повітрі на МКС зросла концентрація токсичного бензолу

Тривале вдихання високих концентрацій випарів бензолу може викликати нудоту і запаморочення, а в тяжких випадках призвести до смерті

В повітрі на борту МКС стало більше токсичного бензолу. Астронавти спостерігають за ростом концентрації речовини в атмосфері Міжнародної космічної станції. Поки що небезпеки для екіпажу і дослідників немає, пише ТАСС, посилаючись на дані прес-служби "Роскосмосу".

Бензолу хоча і стало більше у повітрі, але поки що не критично. Гранично допустимі норми не перевищені, запевняють в "Роскосмосі". Ситуація на МКС знаходиться під контролем. Що могло спровокувати зміни показників в атмосфері станції - у відомстві не уточнюють. Нагадаємо, що останніми 9 квітня на МКС прибули двоє російських астронавтів - Іван Вагнер та Анатолій Іванишин, а також американець Крістофер Кессіді.

Бензол - це рідина, яка не має кольору. Коли вона випаровується, то видає солодкуватий запах. Якщо вдихати випаровування бензолу в невеликих концентраціях і протягом короткого часу, то ніякої небезпеки для організму це не несе. Якщо ж вплив більш тривалий, то людина може відчути запаморочення і нудоту. Іноді, отруєння бензолом може закінчитися смертю.

Бензол - досить токсична речовина. Однак вона широко використовується у промисловості. Зокрема, це важливий елемент у виробництві барвників, пластмаси, синтетичної гуми і навіть деяких лікарських препаратів.

Раніше, нагадаємо, "Коментарі" розповідали про те, що 27 травня компанія мільярдера Ілона Маска планує вперше відправити на МКС двох астронавтів NASA.