"Карантин не потрібен": кількість українців, які розчаровані в заходах захисту проти COVID-19, продовжує зростати

Соціологічне опитування показало, що лише 54% українців підтримують заходи по карантину, і ця цифра зростає

Кількість українських громадян, які вважають карантин необхідним заходом у період пандемії коронавірусу COVID-19, всього за два тижні знизилася з 72% до 54%. Про це передає агентство "Інтерфакс-Україна", посилаючись на дані ролингового опитування, проведеного компанією Research & Branding Group у рамках проекту "Рубікон".

Так, згідно з опублікованими сьогодні результатами, 76% опитаних в цілому підтримують рішення про продовження карантину до 12 травня, 42%, однак зазначають, що не готові до більш тривалих обмежень.

Частина тих, хто боїться захворіти сам або турбується за близьких, також впала з 40% до 29%.

Порівняно з попередньою хвилею (11-17 квітня 2020 року) було зафіксовано значне зниження частоти згадувань респондентами використання таких заходів безпеки, як перехід на віддалений режим роботи (з 21% до 16%), відмова від використання громадського транспорту (з 56% до 49 %), відмова залишати будинок без потреби (з 76% до 71%), дезінфекція поверхонь (з 66% до 59%), часте провітрювання приміщень (з 65% до 56%) і зниження частоти відвідування магазинів (з 64% до 56 %).

Кількість людей, які не мають заощаджень, за період карантину зросла з 39% до 47%; при цьому 51% опитаних відзначили зниження рівня доходів сім'ї, а 13% заявили, що відчувають труднощі зі своєчасною сплатою рахунків за житлово-комунальні послуги, мобільний зв'язок тощо.

Кількість громадян, які відчувають тривогу, знизилася з 38% до 31%, тоді як кількість тих, хто відчуває надію в поточній ситуації, зросла з 33% до 38%.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що Офіс президента і уряд готові обговорити можливість послаблення карантину для малого бізнесу вже з цього тижня.