Coinspot 03.04.2020

BTC/USD

6771.04

ETH/USD

142.89

LTC/USD

40.45

НБУ 03.04.2020

USD/UAH

27.65

EUR/UAH

29.86

RUB/UAH

0.36

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство медицина Хантавірус: що відомо про смертельну інфекцію і наскільки вона небезпечна
НОВИНИ Всі новини

Хантавірус: що відомо про смертельну інфекцію і наскільки вона небезпечна

Стало відомо, як поширюється і наскільки небезпечний хантавірус, унаслідок якого в Китаї помер чоловік дорогою на роботу

25 березня 2020, 15:25 2185
Автор:

• Таисия Ерохина

Хантавірус: що відомо про смертельну інфекцію і наскільки вона небезпечна

У Китаї сьогодні через хантавірус загинув чоловік: мешканець провінції Юньнань помер прямо в автобусі, коли їхав на роботу. А всі пасажири, які їхали разом з ним, здали тест на наявність хантавірусу. "Коментарі" розібралися, що ж це за хантавірус, що переполошив сьогодні медіа й соцмережі.

Хантавіруси - це гризунові віруси, що викликають клінічні захворювання у людей різної ступені тяжкості. Як йдеться на сайті Європейського центру профілактики та контролю захворювань (ECDC), існує кілька різних хантавірусів, що мають різний географічний розподіл і клінічні захворювання. Наприклад, зараження цим вірусом може призвести до геморагічної пропасниці з нирковим синдромом або епідемічної нефропатії. Для європейського і північноамериканского штамів хантавірусу фактів предачі від людини до людини не зафіксовано. Рідкісні випадки помічені в Чилі й Аргентині. За даними Центру з контролю і профілактики захворювань США (СDС), рівень смертності унаслідок цього вірусу дорівнює 38%.

Хантавірус: як передається

Гризуни виділяють хантавіруси з сечею, фекаліями і слиною. Тому зараження людини відбувається головним чином при контакті з цими виділеннями гризунів, заражених вірусом. Як повідомляє СDС, при перемішуванні свіжої сечі гризунів, посліду або гніздових матеріалів в повітря потрапляють дрібні крапельки, що містять вірус. Цей процес відомий як "повітряна передача".

Так що пилові місця, заражені гризунами, є місцями ризику. А усунення або мінімізація контакту з гризунами є найкращим способом запобігання інфекції. Варто додати, що в групу ризику потрапляють такі професії, як працівники лісового господарства і фермери, а також працівники, зайняті у сфері будівництва, комунальних служб та боротьби з шкідниками. Туристи і мандрівники також можуть наражатися на небезпеку зараження, якщо будуть перебувати в заражених місцях проживання гризунів. Крім того, підхопити інфекцію можна при відкритті та збирання різних будівель, які були закриті зимовий період, особливо в сільській місцевості. Імовірність контакту з хантавірусами велика, коли люди працюють, грають або живуть у закритих приміщеннях, де активно живуть гризуни. Тим не менш, результати останніх досліджень показують, що багато людей були заражені цією хворобою після тривалого контакту з гризунами, їх послідом.

Хантавірус: як лікується

Ранні симптоми зараження хантавірусами, такі як лихоманка, м'язові болі й втома, легко сплутати з грипом. Тому роль грає факт контакту з гризунами. Звичайно ж, чим раніше людина звернеться в лікарню, тим більше шансів швидко одужати. Лікування хантавірусної хвороби симптоматичне, конкретної вакцини для позбавлення від інфекції не існує. Основним завданням лікарів є підтримання балансу рідини в організмі пацієнта, а в разі ниркової недостатності може знадобитися діаліз. Найчастіше ніякої ізоляції не потрібно, оскільки в Європі та США не фіксували факти передачі хантавірусу від людини до людини.

Хантавірус: наскільки небезпечний

Паніка, що виникла у мережі після смерті китайця, перебільшена, пише Independent. Хоча хантавірус відноситься до небезпечного сімейства вірусів, він не порівнянний з новим коронавірусом і жодним чином не є настільки небезпечним. Так, хантавірус зовсім не новий, оскільки він відомий вже кілька десятиліть і ймовірно буде існувати ще довго. У матеріалі Global News кажуть, що хантавірус не загрожує новою пандемією, подібної до коронавірусної, бо не поширюється від людини до людини – а це ключова риса, необхідна для переходу від зараження вірусом до пандемії.

Раніше "Коментарі" писали, що в Китаї помер мешканець через хантавірус.


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Джерело: comments.ua

Новини партнерів

Новини

????????...