Рубрики
МЕНЮ
Виолетта Комаровская
Ізоляція на карантині обернулася для українців появою небезпечних симптомів. Про це говорять результати дослідження, яке провела Соціологічна група "Рейтинг". Українці стали більше страждати на безсоння, а багатьох долає тривожність.
Нестабільна ситуація в країні та в світі в цілому, постійне перебування в замкнутому просторі і відсутність соціальних контактів на психологічному та емоційному стані українців відбилися вже через кілька тижнів після початку карантину. Серед найбільш тривожних симптомів, які почали помічати у себе люди, — втома, відчуття тривоги і відсутність сну.
Найменше до депресивного настрою схильні ті, кому за 50. Але ось безсоння на карантині їх стало мучити частіше.
Проблеми з настроєм і позитивним мисленням виникли у молодих людей у віці від 18 до 39 років. Вони стали дивитися на життя в більш похмурих кольорах, кажуть соціологи. Також представники цієї категорії стали частіше скаржитися на ознаки депресії. Це пов'язано перш за все з тим, що як раз у молоді стиль життя змінився найбільше на період карантину. Вони були змушені відмовитися від звичних розваг, галасливих компаній, поїздок і елементів комфорту. Тоді як люди пенсійного віку не поміняли своє життя настільки радикально на час пандемії.
Що цікаво, що до тривожності і безсоння зараз більш схильні чоловіки. А жінки тимчасові незручності сприймають стійкіше.
Також варто відзначити, що хоча соціологи і відзначають зростання тривоги серед населення, критичним його назвати не можна. І як тільки українці повернуться до звичного життя, все може стати на свої місця.
Раніше "Коментарі" розповідали як впоратися з раптовим почуттям тривоги.
Новини партнерів
Новини