Чистий четвер: у ПЦУ розвінчали головний міф цього дня

У ПЦУ розповіли, який насправді сенс стоїть за назвою Чистого четверга

Переконання про те, що у Чистий четвер обов’язково треба вмитися до сходу сонця, є міфом. Про це повідомляється на сторінці Православної церкви України в Facebook.

Так, Чистий четвер стосується не стільки чистих вікон, дверей, підлоги, а скільки очищення серця та душі, зазначають у ПЦУ.

"Цей день спонукає нас зрозуміти готовність йти за Христом, любити ближніх, служити їм, бути смиренними. Тож твердження про те, що у Чистий четвер потрібно обов’язково вмитися до сходу сонця, щоби "змити з себе гріхи та неприємності" – ніщо інше, як звичайне марновірство, - йдеться у повідомленні. - Умивання водою в будь-який час доби ніяким чином не призводить до духовного очищення і не "звільняє" від гріхів".

Тож, жодного церковного припису для звершення вмивального ритуалу немає.

в ПЦУ пояснили, як освячуватимуть страви на Великдень та коли можна відвідувати кладовища.

Раніше портал "Коментарі" розповів, що незважаючи на численні застереження, пов'язані з поширенням коронавірусної інфекції, понад 100 тисяч українців прийшли 12 квітня в храми на святкування Великодня західного обряду (і на так звану "вербну неділю" - східного). Експерти розповіли, як можна (і чи можна) запобігти паломництву в релігійні об'єкти 19 квітня, на Великдень за східним обрядом.