Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Чотири препарату були випробувані на пацієнтах в
Демократичній Республіці Конго, де спостерігається великий спалах вірусу.
Дослідження показало, що понад 90% інфікованих людей можуть вижити, якщо на ранній стадії лікуватися найбільш ефективними препаратами.
За словами представників охорони здоров'я, ці ліки тепер будуть використовуватися для лікування всіх пацієнтів з цим захворюванням в ІН Конго.
Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США (NІAІ), який виступив одним із спонсорів дослідження, заявив, що результати є проривом в медицині для боротьби з лихоманкою Ебола.
Препарати, названі REGN-EB3 і mAb114, працюють, атакуючи вірус Ебола з допомогою антитіл, нейтралізуючи його дія на клітини людини.
Доктор Ентоні Фаучі, директор NІAІ, заявив, що це перші препарати, які в науково обґрунтованому дослідженні явно продемонстрували значне зниження смертності пацієнтів з захворюванням Ебола.
REGN-EB3 і mAb114 були розроблені з використанням антитіл, зібраних у тих, що вижили після Еболи, в результаті яких в минулому році в ДР Конго загинули більше 1800 осіб.
Два інших препарату, названі ZMapp і Ремдесивир, були виключені з випробувань, оскільки вони виявилися менш ефективними.
Випробування, яке було проведене міжнародною дослідницькою групою, що координується Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ), почалося в листопаді минулого року.
З тих пір чотири експериментальних препарату були випробувані на приблизно 700 пацієнтів, з попередніми результатами перших 499, які тепер відомі.
За словами NІAІ, з пацієнтів, які отримували два більше ефективних препарату, 29% на REGN-EB3 і 34% на mAb114 померли.
Агентство повідомляє, що 49% на ZMapp і 53% на Ремдесивире померли під час дослідженні.
За даними агентства, виживання серед пацієнтів з низьким рівень вірусу в крові сягала 94%, коли їм давали REGN-EB3, і 89%, коли їм давали mAb114.
Отримані результати означають, що органи охорони здоров'я можуть підкреслити людям, те,що понад 90% людей виживають, якщо лікування буде проводитися на ранній стадії, сказав Сабуэ Мулангу, дослідник інфекційних захворювань, який працював над дослідженням.
Джеремі Фаррар, директор всесвітньої благодійної організації Wellcome Trust, сказав, що лікування такими методами, безсумнівно, врятує життя.
За словами Фаррара, отримані дані вказують на те, що вчені наближаються до того, щоб перетворити Эболу у хворобу, яку можна запобігти і вилікувати."Ми ніколи не позбудемося від лихоманки Ебола, але ми повинні запобігти перетворенню цих спалахів у великі національні і регіональні епідемії", — додав він.
Населення Конго вважає, що Ебола невиліковна,і це заважає науковцям проводити дослідження в Демократичній Республіці Конго.
Є надія, що ефективність ліків, вироблених американськими фармацевтичними фірмами, змусить пацієнтів відчувати себе більш комфортно при ранньому зверненні, сказав д-р Fauci.
Але найкращий спосіб покласти кінець спалаху, додав він, — це вакцинація. Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) заявляє, що вакцини, розроблені для захисту від лихоманки Ебола, які дозволені для допомоги хворим Эболой до офіційного ліцензування, довели свою високу ефективність .
Нинішній спалах в східній частині Демократичної Республіки Конго почалася в серпні минулого року і є найбільшою з десяти, вразили країну з 1976 року, коли був уперше виявлений вірус.
У липні ВООЗ оголосила криза Еболи в країні "надзвичайної ситуацією в області суспільної охорони здоров'я, що має міжнародне значення".
Але вона затьмарила епідемія в Західній Африці в 2014-16 роках, від якої постраждали 28 616 осіб, в основному в Гвінеї, Ліберії і Сьєрра-Леоне. Близько 11 310 осіб загинули в результаті найбільшої спалаху вірусу, коли-небудь зареєстрованою.
Конголезькі працівники охорони здоров'я готуються провести вакцинацію проти Еболи
Однак спроби стримати останній спалах виявляються скрутними. Зокрема, насильство з боку ополченців і підозру у медичної допомоги з боку іноземних держав, перешкоджають зусиллям медиків допомогти людям.
Раніше в цьому місяці три конголезьких лікаря були арештовані в ДР Конго за вбивство медика ВООЗ
В цьому році в країні було скоєно напад на близько 200 медичних установ, що призвело до порушення вакцинації та лікування. В одному випадку члени однієї і конголезкой сім'ї напали на працівників охорони здоров'я, які спостерігали за похоронами їх родича.
Що таке Ебола?
Ебола — це вірус, який спочатку викликає раптову лихоманку, сильну слабкість, м'язові болі та біль у горлі
Викликає блювоту, внутрішня кровотеча і втрату координації.
Люди заражаються, коли мають прямий контакт через пошкоджену шкіру, рот і ніс, з кров'ю, блювотою, фекаліями або біологічними рідинами людини з Эболой
Пацієнти, як правило, вмирають від зневоднення і поліорганної недостатності
"Коментарі" повідомляли, що японські вчені знайшли спосіб виявити Эболу за 15 хвилин
Новини партнерів
Новини