Вчені пояснили, чому люди змінюють орієнтацію

Раніше серед людей існувала думка про особливий ген, який визначає нашу біологічну орієнтацію, але зараз вчені пояснили, що це швидше широкий спектр генетичних варіантів у поєднанні з екологічним і соціальним впливом. Повідомляє видання Science.

Сексуальна поведінка є дуже складним і не може бути спрощено визначено якимось одним фактором, згідно з результатами найбільшого дослідження з генетики сексуальної поведінки. Наявні дані свідчать про те, що деякі одностатеві стосунки частково успадковуються, а на деякі також впливає генетика, фактори навколишнього середовища і життєвий досвід.

Щоб визначити роль генетики в формуванні сексуальної поведінки, міжнародна команда вчених проаналізувала існуючі дані ДНК більш ніж 500 000 учасників дослідження, які надали свою інформацію у бази даних UK Biobank і 23andMe, Inc. Використовуючи дослідження асоціації всього генома (GWAS), команда проаналізувала сексуальну історію, про яку повідомляли люди і порівняла її з мільйонами генетичних маркерів.

Хоча самооцінка сексуальної поведінки не завжди може бути чесною, дослідники змогли ідентифікувати певні генетичні маркери, пов'язані з одностатевою поведінкою. Ці маркери впливають як на сексуальну поведінку людини, так і на інші психічні та фізичні особливості, включаючи психіатричні, особистісні та репродуктивні характеристики. П'ять генетичних маркерів, були пов'язані з сексуальною поведінкою. Кожен з цих маркерів окремо має невеликий вплив на сексуальну поведінку людини, але вони можуть бути сформовані сотнями тисяч генетичних варіантів, які залежать від навколишнього середовища і життєвого досвіду людини.

"Тому ми можемо з упевненістю сказати, що не існує ні єдиної генетичної детермінанти, ні єдиного гена для одностатевого сексуального поведінки або сексуальної орієнтації.", - пишуть автори.

Вчені також попереджають, що дане дослідження не може допомогти людині визначити його сексуальну орієнтацію, воно швидше пояснює генетичні відмінності між чоловіками і жінками, поведінку, привабливість та ідентичність.

Як раніше повідомляло видання "Коментарі", російські експерти провели соціологічне опитування серед роботів.