Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Творці описують свій винахід в журналі Королівського хімічного товариства Nanoscale.
Це не перший у світі штучний язик, але перший єдиний механізм, виготовлений з використанням двох типів нанорозмірних металевих "смакових рецепторів". Його функція, дозволяє йому пробувати віскі і визначати всі його якості.
"Ми називаємо це "язиком", тому що він діє аналогічно людському — він не може ідентифікувати окремі хімічні речовини, які відрізняють смак кави від яблучного соку, але він може легко визначити різницю між цими складними хімічними сумішами", — говорить автор Alasdair Кларк зі Школи Інженерії Університету Глазго в своїй заяві.
Отже, як саме це працює? Він використовує оптичні властивості золота й алюмінію. Субмікроскопічні шматочки металів сплетені разом, щоб сформувати шаховий малюнок.
Майстерно розташовані шматочки золота й алюмінію є штучними смаковими рецепторами, яких на імітації приблизно в 500 разів менше, ніж на людському аналогу.
Вражає, що пристрій здатний "скуштувати" відмінності між напоями з точністю понад 99 відсотків. Він не тільки може зрозуміти відмінності віскі Glenfiddich і Glen Marncoch, а також ідентифікує вік напою.
Як раніше повідомляло видання "Коментарі", російські експерти провели соціологічне опитування серед роботів.
Новини партнерів
Новини