НАСА відобразило першу навалу на Марсі

Mars Recoinnosance Orbiter (MRO) НАСА вдалося сфотографувати дуже круте подія біля Північного полюса Марса. Космічний корабель захопив лавину, яка підняла велику хмару червоного пилу в травні цього року, з допомогою своєї неймовірної камери HiRISE

Те, що ми бачимо, - це наслідки того, що пухкі крижані брили падають вниз з 500-метрової скелі, піднімаючи пил з під  землі. Цей регіон знаходиться всього в 370 кілометрах від марсіанського Північного полюса.

Зображення було знято, коли висота MRO становила всього 318,2 кілометра, а дозвіл становило 32 сантиметри на піксель.

Хоча захоплення лавини є незвичайною і випадковою подією для науковців, відтавання полярної шапки це абсолютно нормально. Сезони Марса тривають удвічі довше, ніж їх аналоги на Землі, і з березня північне півкуля Червоної планети насолоджується весною. Однак вона скоро підійде і 8 жовтня відбудеться літнє сонцестояння.

Марс - найбільш вивчена планета в Сонячній системі, крім Землі. Завдяки численним роботизованим спостерігачам ми змогли поглибити наше розуміння його складності за багато десятиліть досліджень. Незважаючи на це, Червона планета продовжує дивувати, особливо коли у вчених є шанс зберегти щось унікальне, як ця лавина.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!


Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися