Вчені показали, якими раніше були кенгуру: мали смертельний укус

Австралійський (нині вимерлий) гігантський кенгуру міг легко зробити один потужний укус, повідомляє Рекс Мітчелл з Університету Арканзасу, США, який порівняв здатність цього древнього звіра з можливостями сучасної панди

Результати аналізу опубліковані в журналі PLOS ONE.

"Череп вимерлого кенгуру відрізняється від черепів сучасних кенгуру у багатьох відношеннях, як череп гігантської панди відрізняється від інших ведмедів", - йдеться в заяві Мітчелла.

Біомеханіка щелепи гігантського крила, ймовірно, була адаптацією до клімату, яка дозволяла тваринам їсти тверду, неякісну рослинність, вчасно посухи або льодовикового періоду.

Кенгуру з короткою мордою ходили (не стрибали) по Австралії понад 40 000 років тому. Вони до цих пір вважаються найбільш великим видом кенгуру. Procoptodon goliah міг важити понад 180 кілограмів і був зростом 2 метри.

Для дослідження Мітчелл використовував комп'ютерну то мографію для побудови тривимірних моделей черепа з виду гігантського кенгуру під назвою Simosthenurus occidentalis, який він потім використав для моделювання прикусу. Під час моделювання Мітчелл виміряв результуючі сили в щелепних суглобах і кусючих зубах, а також навантаження на череп, порівнявши результати з даними, отриманими на моделях коали.

Він виявив, що форма черепа підвищує ефективність біомеханічних рухів, пов'язаних з укусом, дозволяючи тварині витримувати силу під час укусу і, таким чином, допомагаючи згладити більш жорстку рослинність, таку як кущі, дерева, старі гілки і листя.

За словами Мітчелла, коротка морда і великі зуби є прикладом конвергентної еволюції.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!