Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Нещодавно команда дослідників вирішила провести невеличкий експеримент і навчити лабораторних щурів грати в хованки. Автори дослідження обрали схему "людина проти щури". Результати представлені в Science.
Група мініатюрних гравців складалася з шести самців, а проти них грала нейробіолог Анніка Стефані Рейнхольд. Дослідники заповнили кімнату тайниками, зробленими з різних коробок, і дозволили щурам звикнути і оглянути це місце. Тварини дізналися, що, якщо вони почали гру в закритому ящику, вони повинні шукати, а якщо у відкритій — ховатися.
З часом щури стали хитрішими, з'ясувавши, що непрозорі коробки створюють найкращі укриття і перевіряючи місця, де їх двоногий суперник раніше ховався при пошуку. Коли вони вчилися грати в цю гру, щури були винагороджені за успіх. Під час гри, вони стрибали від радості і навіть видавали високі "насміхання". Вчені припускають, що вони дійсно були в піднесеному настрої.
Але яка була мета дослідження? Навіщо вчені займалися цим і витрачали свій час на гру. Справа в тому, що команда записала нервові сигнали, що надходять з префронтальної кори головного мозку щурів. Вони оцінювали, які нейрони запускаються в різні моменти гри.
Хоча подібні дослідження можуть розповісти нам більше про навчання ссавців, вони також можуть допомогти нам краще зрозуміти саму суть гри.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!
Новини партнерів
Новини