Вчені відтворили те, що сталося з динозаврами

Міжнародна група вчених проаналізувала зразки керна з гірських порід і пагорбів, щоб зрозуміти, від чого померли динозаври

Шістдесят шість мільйонів років тому вибух астероїда, еквівалентний 10 мільярдів атомних бомб Другої світової війни, викликав лісові пожежі, цунамі і викинув в атмосферу досить сірки, щоб закрити Сонце. Зараз вчені намагаються відтворити ті умови, які були в день смерті динозаврів. Теорія опублікована в Працях Національної академії наук.

Експерти працювали над зразками керна з гірських порід і пагорбів, що оточують гусеницю Чикскулюба на півострові Юкатан. Це величезна діра глибиною майже 30 кілометрів і шириною 193 кілометри. Через кілька хвилин після удару астероїда камені фундаменту утворили кільце пагорбів навколо кратера. Протягом декількох годин океанські води затопили кратер і облягали близько 90 метрів породи в його підставі. Протягом одного дня в кратері відкладалося 130 метрів вугілля, що є одним з найвищих показників в геологічній історії.

Вугілля тут є ключовим. Вчені кажуть, що вони можуть використовувати факт його присутності в якості "хімічного биомаркера", який наводить на думку про пожежі, викликані впливом згорілих дерев і рослин за тисячі кілометрів.

Цікаво, що життя на планеті швидко відновилося. Менш ніж через десять років після удару дослідники виявили, що кратер швидко став будинком для морського життя і процвітав як морська екосистема протягом наступних 30 000 років.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!