Coinspot 25.02.2020

BTC/USD

9 795,04

ETH/USD

249,41

LTC/USD

70,61

НБУ 25.02.2020

USD/UAH

24,47

EUR/UAH

26,52

RUB/UAH

0,39

Рубрики

МЕНЮ

Головна Новини Суспільство наука і навчання Павутина може замінити пластик в майбутньому
НОВИНИ Всі новини

Павутина може замінити пластик в майбутньому

Новий матеріал, що поєднує целюлозу й павутинні білки, продемонстрував міцність, і в майбутньому може стати відмінною альтернативою небезпечним для екології матеріалів

18 вересня 2019, 23:55 932
Автор:

Павутина може замінити пластик в майбутньому

Останнє дослідження, опубліковане в журналі sciencemag, показує, що шовк і целюлоза - це біополімери, які демонструють великий потенціал в якості майбутніх "стійких" матеріалів.

Вони також володіють додатковими властивостями, придатними для комбінування в композитних матеріалах, де целюлоза буде утворювати підсилюючий ефект і надавати шовковистої міцності матеріалу.

Основна проблема стосується балансування структури і функціональних властивостей у процесі складання. Вчені використовували рекомбінантні білки з триблочной архітектурою, комбінуючи структурно модифікований шовк павука з термінальними модулями спорідненості целюлози. Вирівнювання потоку целюлозних нанофибрилл і триблок-білка дозволило безперервно виробляти волокна.

Збірка білка включала поділ фаз на концентровані коацерваты з подальшим конформаційних перемиканням з невпорядкованих структур в β-листи. Цей процес дав речовині жорстку адгезійну здатність, сформувавши новий композитний матеріал з високою міцністю і жорсткістю в поєднанні з підвищеною ударною в'язкістю. Дослідники кажуть, що універсальні можливості дизайну в білкової інженерії дозволяють створювати повністю нові біологічні матеріали і підкреслюють ключову роль контрольованої збірки в різних масштабах довжини для реалізації.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!


Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб першими дізнатися про найважливіші події!


Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Новини партнерів

Новини

????????...