Павутина може замінити пластик в майбутньому

Новий матеріал, що поєднує целюлозу й павутинні білки, продемонстрував міцність, і в майбутньому може стати відмінною альтернативою небезпечним для екології матеріалів

Останнє дослідження, опубліковане в журналі sciencemag, показує, що шовк і целюлоза - це біополімери, які демонструють великий потенціал в якості майбутніх "стійких" матеріалів.

Вони також володіють додатковими властивостями, придатними для комбінування в композитних матеріалах, де целюлоза буде утворювати підсилюючий ефект і надавати шовковистої міцності матеріалу.

Основна проблема стосується балансування структури і функціональних властивостей у процесі складання. Вчені використовували рекомбінантні білки з триблочной архітектурою, комбінуючи структурно модифікований шовк павука з термінальними модулями спорідненості целюлози. Вирівнювання потоку целюлозних нанофибрилл і триблок-білка дозволило безперервно виробляти волокна.

Збірка білка включала поділ фаз на концентровані коацерваты з подальшим конформаційних перемиканням з невпорядкованих структур в β-листи. Цей процес дав речовині жорстку адгезійну здатність, сформувавши новий композитний матеріал з високою міцністю і жорсткістю в поєднанні з підвищеною ударною в'язкістю. Дослідники кажуть, що універсальні можливості дизайну в білкової інженерії дозволяють створювати повністю нові біологічні матеріали і підкреслюють ключову роль контрольованої збірки в різних масштабах довжини для реалізації.

Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло, в чому особливість новинки від Apple IPhone 11 pro. Читайте за посиланням.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал щоб не пропустити найважливіші новини!

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися