Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Нове дослідження показало, що в Бангладеш регулярно фальсифікують свою куркуму свинцем, щоб посилити її яскраво-жовтий відтінок і підвищити ринкову вартість, повідомляє журнал Environmental Research.
Крім того, що куркума додає страві вишуканий колір і аромат, вона також вважається дуже корисною для здоров'я. Деякі любителі готові навіть ложками її їсти, тільки щоб позбутися від усіх недуг.
Популярна у всьому світі як для кулінарних, так і для медичних цілей, куркума в основному виробляється в Бангладеш, Індії, Бірмі, Китаї та Нігерії. Тим не менш, під час недавнього візиту в дев'ять основних регіонів Бангладеш, де виготовляють приправу, група дослідників зі Стенфордського університету розкрила деякі шокуючі факти про жовтий корінь.
Команда дізналася, що повені в 1980-х роках призвели до поганого врожаю куркуми з сирими посівами тьмяного кольору. Щоб збільшити ринкову вартість свого продукту, виробники почали обробляти його хроматом свинцю — жовтим пігментом, який посилював зовнішні властивості кореня.
Після таких шокуючих новин, автори дослідження провели хімічний аналіз 524 зразків куркуми, пігментів, пилу і грунту з усього Бангладеш. При цьому вони виявили концентрації свинцю, які перевищували межу в 500 разів: в середньому, 690 мкг свинцю у кожному грамі куркуми.
Співавтор дослідження Стівен Луби пояснив у своїй заяві, що на відміну від інших металів, безпечної межі споживання свинцю немає — це нейротоксин.
Новини партнерів
Новини