Рубрики
МЕНЮ
Виталий Войчук
Дослідники встановили, що дні сильного забруднення повітря супроводжуються сплесками психічних проблем у дітей. Разом з цим вони виявили, що діти, які живуть у неблагополучних районах, більш схильні до впливу забруднення повітря. Вони страждають депресією і частіше думають про самогубство, ніж дорослі, повідомляє журнал Environmental Health Perspectives.
Дослідники з Медичного центру дитячої лікарні Цинциннаті вперше вивчили рівні дрібних твердих частинок (PM2,5), досить малих, щоб пройти через тканини легенів в кров. Потім порівняли дані з кількістю відвідувань педіатричних відділень невідкладної психіатричної допомоги, зібраних в Цинциннаті.
Зв'язок був виявлен: якщо в місті був період особливо сильних забруднень від найближчих установ, то через 1-2 дні в лікарню надходило більше дітей з гострими скаргами на психічне здоров'я. Крім того, сплеск у психіатричних лікарнях був особливо виражений серед маленьких пацієнтів, що живуть в районах з високим рівнем бідності.
"Це перше дослідження, яке продемонструвало зв'язок між щоденним рівнем забруднення атмосферного повітря та посиленням симптомів розладів, таких як тривога і суїцідальність у малюків і підлітків", — пише автор дослідження Коул Брокамп, доктор філософії, дослідник відділу біостатистики та епідеміології в Цинциннаті.
Необхідне подальше вивчення, перш ніж вчені зможуть повністю зрозуміти всю взаємозв'язок між забрудненням повітря і розумом.
Новини партнерів
Новини