Вчені розповіли, навіщо ми плачемо
Дослідникам довелося вимірювати людський плач в 37 країнах світу
На сьогоднішній день, сльози перестали бути ознакою слабкості, зараз, за результатами останніх досліджень прийнято вважати, що сльози — це привілей і свобода самовираження, повідомляє журнал sagepub.
Раніше завжди говорили, що чим гірше живе людина, тим частіше віона плаче і виносить свої емоції на показ, але час йде, звички змінюються і тепер публічне ридання можна назвати "виступом", але не в поганому розумінні цього факту.
Під час аналізу стало відомо, що хлопці з Нігерії, Болгарії та Малайзії більш схильні до депресії — але переносити вони її будуть без єдиної сльозинки. Найбільш плаксивими виявилися американські та австралійські чоловіки. Мешканки Швеції плачуть набагато більше, ніж жінки Гани і Непалу. З цього випливає, що в сучасному світі, сльози втратили своє початкове значення.
Дослідники не брали до уваги реакцію на біль, адже в такому разі, сльози діють ка знеболювальне.
У підсумку, наукова група прийшла до висновку, що сльози бувають трьох видів: базальні, рефлекторныеи емоційні. Перші захищають, живлять і змочують рогівку, вони утворюються в організмі постійно в кількості близько 2 мл в день. Рефлекторні сльози містять антимікробну речовину лізоцим, вони допомагають змити частинки, що викликають подразнення ока, наприклад, коли ви стоїте поруч з джерелом їдкого диму або коли туш обсипалася і потрапила на слизову. А емоційні проявляються тільки від сплеску почуттів, а депресія таким "вибухом" не є.
Нагадаємо, раніше видання "Коментарі" повідомляло про те, що експерты назвали саму страшну смерть у світі. Ця катування використовувалася роками і принесла не тільки мільйони смертей, але і безліч покалічених життів.