Японія виділяє 243,5 млрд ієн, щоб допомогти фірмам перенести виробництво з Китаю

Японія може скористатися кризою, щоб повернути собі виробничі потужності

Японія виділила 243,5 млрд ієн зі свого рекордного пакету економічної підтримки, щоб допомогти виробникам перенести виробництво з Китаю, оскільки пандемія коронавірусу порушує ланцюжок поставок між основними торговими партнерами.

Додатковий бюджет, складений для компенсації руйнівних наслідків пандемії, включає в себе 220 мільярдів ієн для компаній, що переносять виробництво назад в Японію, і 23,5 мільярда ієн для тих, хто прагне перенести виробництво в інші країни.

Цей крок збігається з тим, що повинно було б стати святкуванням більш дружніх зв'язків між двома країнами. Голова КНР Сі Цзіньпін повинен був здійснити державний візит в Японію в цьому місяці, але саміт, який повинен був стати першим подібним за десятиліття, був відкладений місяць тому, так як вірус почав поширюватися в Японії. Нова дата ще не призначена.

Китай є найбільшим торговельним партнером Японії, але китайський імпорт впав майже наполовину в лютому, коли через коронавірус довелося закрити свої найважливіші заводи. Це відновило розмови про скорочення залежності Японії від Китаю як виробничої бази. Урядова група по майбутнім інвестиціям в минулому місяці обговорила ідею перенесення виробництва продукції з високою доданою вартістю назад в Японію і поширення виробництва інших товарів на Південно-Східну Азію.

Відзначається, що Японія експортує в Китай набагато більшу частку деталей і частково готової продукції, ніж інші великі промислові країни. Лютневе опитування Tokyo Shoko Research Ltd. показало, що 37% з більш ніж 2600 фірм, які відповіли, були диверсифіковані закупівлі в інші місця, крім Китаю, на тлі кризи охорони здоров'я.

Перші етапи спалаху COVID-19 у Китаї, мабуть, сприяли поліпшенню холодних відносин між двома країнами. Японія надавала допомогу у вигляді масок і захисного спорядження.

У той же час інші питання, які негативно впливали на відносини між країнами, включаючи спір про острови Сенкаку в Східно-Китайському морі, який наблизив їх до військового зіткнення в 2012 - 2013 рр., не наблизилися до вирішення.

Китайські урядові кораблі продовжували патрулювати навколо японських островів регулярно протягом усієї кризи, причому Японія заявила, що чотири китайські кораблі в середу увійшли в "її територіальні води".

Раніше "Коментарі" писали, що уряд Японії передасть Україні як партнерську підтримку партію препарату "Фавіпіравір" ("Авіган").