Рубрики
МЕНЮ
Сергей Медведев
У Тюрінгії, поблизу замку Шварцбург зібралися сотні німців, щоб відсвяткувати столітню річницю підписання першої демократичної конституції Німеччини.
"Урок, який ми винесли з Веймарської республіки, — це те, що кожен з нас несе відповідальність за відстоювання демократії", — сказала на святі міністр у справах сім'ї, жінок та молоді ФРН Франциска Гиффай.
11 серпня 1919 року рейхспрезидент Фрідріх Еберт, проводив свою відпустку в Шварцбурзі в Тюринзькому лісі, де підписав Веймарську конституцію, яка закріплювала в Німеччині парламентську демократію. Документ був ухвалений Національними установчими зборами в місті Веймар за кілька днів до цього 31 липня.
Веймарська конституція надавала громадянам більш широкі можливості для прямого волевиявлення, забезпечувала відділення церкви від держави, свободу совісті і віросповідання, рівність всіх перед законом та скасування станового принципу.
Помилками цієї конституції вважається відсутність відсоткового бар'єру для проходження партій до парламенту, а також неможливість заборони антидемократичних політичних організацій.
Веймарська республіка припинила існування у 1933 році після захоплення влади націонал-соціалістами на чолі з Адольфом Гітлером. Офіційно Веймарська конституція діяла до розгрому "третього рейху" в 1945 році. Досвід Веймарської республіки був врахований при розробці Основного закону ФРН через кілька років після цього.
Як повідомляло видання "Коментарі", юрист, один з авторів Конституції України і відомий політичний діяч, Віктор Мусіяка помер на 74-му році життя.
Новини партнерів
Новини