Президент Чехії планує обговорити з Зеленським питання русинів

При цьому, Земан не планує втручатися у внутрішні справи України

Президент Чехії Мілош Земан пообіцяв обговорити питання русинів з президентом України Володимиром Зеленським. Про це повідомляє Radio Praha.

Повідомляється, що президент Чехії під час зустрічі з делегацією русинів у Празі погодився виступити посередником між Києвом і закарпатськими русинами. При цьому наголошується, що втручатися у внутрішні справи України Земан не буде.

"Президент підкреслив, що повністю підтримує територіальну цілісність України. Його слова - лише констатація змісту Мінських домовленостей. Зміна централізації, яку вони припускають - цілком і повністю внутрішня справа України. У цей процес президент не буде втручатися", - сказав прес-секретар президента Чехії.

При цьому посол України в Чехії Євген Перебийніс назвав дії активістів, які виступають від імені русинів, такими, які дестабілізують Україну.

"Русинське питання - це не питання національності, а політичний проект, який в значній мірі підтримує, просуває і фінансує Кремль з метою дестабілізації ситуації в Україні, насамперед на Закарпаття", - повідомив Перебийніс.

Раніше портал "Коментарі" повідомляв, правітельство Чехії затвердив квоти прийому іноземних працівників для окремих країн, а також три види програм для працівників-іноземців. Тепер на роботу в Чехії може бути прийнято 40 тис. українців (раніше квота для українців становила 19,6 тис.) в рік. Згідно з квотами, з інших країн на роботу в Чехію можуть приїхати з Сербії і Чорногорії 2 тис. осіб, з Молдови, Філіппін і Монголії - по 1 тис., з Індії - 600 осіб, з Казахстану - 300 осіб. У МВС Чехії пояснили, що роботодавців цікавлять насамперед працівники з України через мовної та культурної близькості громадян, у зв'язку з чим квота була збільшена.

З вересня в Чехії буде тільки три програми для залучення іноземних працівників замість шести - для працівників наукової та інших ключових сфер, висококваліфікованих працівників і кваліфікованих працівників. Крім того, уряд Чехії виділив 1,1 млрд крон (40 млн євро) для надання допомоги Україні, Молдові, Грузії, Боснії і Герцеговині, Замбії, Камбоджі, Ефіопії та інших країнах зі слабкою економікою, що пережили стихійні лиха або преодолевающим наслідки збройних конфліктів.