Нобелівський лауреат Світлана Алексієвич розповіла про реальну ситуацію з COVID-19 у Білорусі

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич поділилася пандемічною ситуацією в країні на тлі відмови президента Олександра Лукашенка вводити карантин

Лауреат Нобелівської премії з літератури Світлана Алексієвич переконана, що, на відміну від Європи, Білорусь на шляху до піку зараження пандемією у зв'язку з небажанням влади відкрито визнати COVID-19 реальною проблемою і вести офіційну статистику. Про це вона розповіла в інтерв'ю радіо "Ехо Москви".

"По-моєму, ми перетворюємося в гарячу точку – все більше і більше хворих і все більше і більше людей, переповнені лікарні. І все частіше чуєш, що хтось помер. Так що, здається, нас затягує в цю воронку", - зазначає драматург.

При цьому вона відмітила колосальну працю лікарів, які змушені працювати в умовах тотальної відсутності захисту.

"Я хочу сказати, що лікарі сьогодні просто камікадзе. По-перше, вони абсолютно не захищені. Це злочин. Чому люди так гордовито вирішили, що нам не потрібні лікарі, нам не потрібен цей захист? Всюди була економія, повне безумство і невисокий рівень підготовки молодих лікарів. І виявилося, що сьогодні багато людей помирають не тільки від того, що не вистачає установок, щоб дихати, а ще від того, що лікарі, пульмонологи не готові до цього, до цих речей. Епідеміологічні знання пішли. Люди думали, що це вже позаду залишилося, цих проблем ніби немає", - зауважила Алексієвич в ефірі.

За словами письменниці, білоруське керівництво на тлі пандемії не може усвідомити серйозність проблеми, так як не може і не готовий зрозуміти Європу в її ліберальних і гуманістичних цінностях.

Нагадаємо, раніше портал "Коментарі" повідомляв, що 9 травня в Мінську, незважаючи на міжнародний карантин, пройшов парад, присвячений ювілею з Дня Перемоги.