У Німеччині нагородили орденом пастора, який підтримував активістів Майдану

Посол Німеччини в Україні розповіла, що пастор Гаска і нині не залишається осторонь: він організовує відправку гуманітарних вантажів на Схід України

Посол Німеччини в Україні Анке Фельдгузен вручила пастору лютеранської церкви св. Катерини в Києві Ральфу-Гергарду Гасці найвищу нагороду ФРН для цивільних — Хрест за заслуги, за те що пастор активно підтримував протестувальників на Майдані. Церемонія відбулась у Києві у п'ятницю, 8 листопада. Про це повідомляє Укрінформ.

Посол розповіла, що пастор взимку 2013-2014 років на майдані Незалежності відстоював право протестувальників на мирний протест. Він перетворив кірху святої Катерини на місце притулку та спокою і в умовах гострої небезпеки запобіг насильницькі дії протестувальників і поліції, ставши між обома сторонами. 

Дипломат додала, що пастор Гаска і нині не залишається осторонь: він організовує відправку гуманітарних вантажів на Схід України, а завдяки його статтям у журналі "Ukraine Verstehen" німецька громадськість має уявлення про актуальні події в Українській державі.

Також Анке Фельдгузен зазначила, що цей орден є найвищим цивільним визнанням ФРН заслуг перед суспільством і присуджується громадянам Німеччини та іноземцям за політичні, соціально-економічні та духовні здобутки, а також за особливі заслуги перед Німеччиною. В свою чергу пастор Гаска подякував за нагороду та висловив сподівання, що в Україні якнайскоріше буде мир.

Нагадаємо, що Гаска був пастором Німецької євангелічно-лютеранської церкви у Києві з 2009 по 2015 рік.

Як раніше повідомляло видання "Коментарі", посол США звернув увагу на низьку ефективність санкцій проти Росії.

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.
Поділитися