Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Центр передового досвіду з стратегічних комунікацій НАТО (StratCom) за результатами дослідження соціальних мереж на предмет протистояння пропаганді в соціальних мережах виявив неготовність соцмереж блокувати фейки, повідомляє BuzzFeed
"Маніпулювання в соціальних мережах може використовуватися тими, хто прагне впливати на вибори, поляризувати громадську думку і відсувати на другий план реальні політичні дискусії", — сказано в звіті за підсумками чотиримісячного дослідження.
В рамках проекту StratCom придбала у компаній, які пропонують клієнтам можливість купувати кліки під постами в Інтернеті, взаємодію (лайки, поширення тощо) на 105 різних постах в Facebook, Twitter, Instagram і YouTube. На 3530 коментарів, 25750 лайків, 20000 переглядів і 5100 передплатників на різних платформах було витрачено всього 300 євро.
Потім фахівці вивчили облікові записи, які брали участь у "накрутці" рейтингів, і зафіксували 18739 фейкових взаємодій. Навіть через місяць після завершення експерименту 4 з 5 взаємодій все ще були видні в мережі. Більшість фейкових записів мали комерційний характер. Однак ці ж облікові записи функціонують на 721 політичному вебсайті, серед яких 52 урядових і портали двох глав держав.
За даними фахівців НАТО, були виявлені сотні постачальників подібних послуг, і практично всі вони мали російське походження. Результати діяльності цих фірм можуть залишатися в мережі довгі роки, поки не будуть виявлені.
У той же час в StratCom констатували, що соцмережі стали краще боротися з фейковими акаунтами. Так, Facebook заблокував 80% облікових записів, спеціально створених StratCom, Twitter — 66%, Instagram — 50%.
Однак на відеохостингу YouTube всі фейкові акаунти збереглися. Відзначається, що ця платформа є найдорожчою для "накрутки", що послаблює можливості для маніпулювання. На хостингу за 10 євро можна купити тільки 3267 переглядів, в той час як за ці ж гроші в Instagram — 13000.
Крім того, найбільшу кількість фейкових акаунтів було виявлено в Instagram.
За даними авторів звіту, "ринок" фейків і маніпуляцій в інтернеті постійно зростає, а соціальні мережі все ще не можуть йому ефективно протистояти.
Як повідомляв сайт "Коментарі", раніше в Сенаті США заявили, що Росія використовувала соцмережі на президентських виборах 2016 року у США для прихованої підтримки Дональда Трампа.
Новини партнерів
Новини