Рубрики
МЕНЮ
Наталья Шевченко
Федерація незалежних профспілок Росії ініціювала переклад росіян на чотириденний робочий тиждень при обов'язковому збереженні колишнього розміру заробітної плат. Ця пропозиція спрямована в Мінпраці, повідомляє прес-служба організації.
Можливість переходу на чотириденний робочий тиждень активно обговорюється і в світі, і в нашій країні. В якості прикладу там призвели заява прем'єр-міністра Росії Дмитра Медведєва, який не виключив майбутньому переходу на подібний графік.
У ФНП послалися на позитивний досвід окремих країн, галузей і підприємств, на яких 35-годинний робочий тиждень вже зараз є реальністю.
"Показово, що всі європейські країни, що входять в першу десятку за найменшої тривалості робочого часу (від 27 до 40 годин тиждень), знаходяться на високому рівні соціально-економічного розвитку", — сказала заступник голови Департаменту соціально-трудових відносин та соціального партнерства Апарату ФНПР Олена Косаківська.
Як повідомляло видання "Коментарі", новое
дослідження показало, що відпустка продовжує життя людини багато в чому тому,
що знижує ймовірність появи метаболічного синдрому.
Вчені з Сіракузького університету в Нью-Йорку
з'ясували, що більш активно відпочиваючі люди рідше стикаються з
серцево-судинними захворюваннями, оскільки сам метаболічний синдром
є станом, ризик якого можна знизити.
Зокрема, цього можна добитися за рахунок втрати зайвої ваги, фізичних навантажень і відмови від куріння. А ось про вплив відпустки до останнього часу вченим було відомо не так багато. Свої висновки вони зробили в ході спостережень за здоров'ям 63 працівників, які побували в оплачуваних відпустки. Всі вони здавали аналізи крові, їм також вимірювали об'єм талії.
Новини партнерів
Новини