Рубрики
МЕНЮ
Мария Чиренко
Міністерство закордонних справ Росії оприлюднило заяву з нагоди обміну полоненими, в якому вказало низку умов для вирішення проблем Донбасу.
"Для успішного вирішення накопичених комплексних проблем на Південному Сході України місцевим жителям потрібно, перш за все, відчути зміну ставлення до себе з боку Києва, яке, в першу чергу, виражалося б в припиненні обстрілів, скасуванні торговельно-економічної і транспортної блокади, відновленні соціальних виплат і пенсій", — йдеться в заяві.
У МЗС зазначили, що взаємний обмін полоненими став "позитивним сигналом" і висловили сподівання, що "звичка звинувачувати Росію у всіх бідах України має залишитися в минулому".
"Виходимо з того, що людське життя має залишатися абсолютною цінністю, а не бути предметом політичних ігор. Неприпустимо, щоб прості люди, громадяни України, що опинилися з волі долі в епіцентрі внутрішньоукраїнського конфлікту, залишалися заручниками амбіцій політичних еліт... Постійна антиросійська риторика не наблизить країну до вирішення реальних внутрішньополітичних і економічних проблем", — сказано в заяві.
Російські дипломати підкреслили, що "ключову роль в нормалізації ситуації на Україні має зіграти нова українська влада".
Як повідомляв сайт "Коментарі", сьогодні, 7 вересня, Україна і Росія провели обмін утримуваними особами у форматі 35 на 35. В Україну повернулися, зокрема, 24 військовополонених моряка, кримський режисер Олег Сенцов, журналіст Роман Сущенко, Станіслав Клых, Олександр Кольченко, Микола Карп'юк, Володимир Балух, Євген Панов, Павло Гриб, Олексій Сизонович, Едем Бекіров і Артур Панов. Українські моряки були звільнені на поруки омбудсмена Людмили Денисової.
Україна видала Росії, зокрема, колишнього головного редактора "РИА Новости — Украина" Кирила Вишинського, військового Віктора Агєєва, бойовика "ДНР" і фігуранта справи авіакатастрофи рейсу МН17 Володимира Цемаха, завербованого українського військового Олександра Ракушина та ін.
Новини партнерів
Новини