logo_ukra

Coinspot 16.07.2020

BTC/USD

9104.57

ETH/USD

232.75

LTC/USD

41.88

НБУ 16.07.2020

USD/UAH

27.45

EUR/UAH

31.25

RUB/UAH

0.39

comment

Рубрики

comment

МЕНЮ

ДУМКИ

Денис Марчук: Аграрії чекають не введення нових свят, а вирішення наболілих питань

04-06-2020 16:06

Денис Марчук

В Україні з'явилося нове свято: 19 червня тепер відзначатиметься День фермера. Експерт з питань аграрної політики, заступник голови Всеукраїнської аграрної раді (ВАР) Денис Марчук висловив виданню «Коментарі» думку, що куди більше аграрії очікують вирішення наболілих питань

"Запровадження нового свята, яке покликане підкреслити важливість роботи фермерів, це, звісно, добре. Однак ще більше аграрії чекають на вирішення наболілих питань, які їх сьогодні турбують.

Перше — це введення квот на імпорт мінеральних азотних добрив. Питання уже набуло такого резонансу, що аграрії двічі виходили на мітинги, аби їх почули. І на дороги у семи областях країни, і під стіни уряду і Офісу президента.

Подібні "ініціативи" Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства загрожують монополізацією ринку добрив одним виробником, в руках якого зосереджені основні заводи із виробництва добрив. Мова йде про групи компаній "ОСТХЕМ" Дмитра Фірташа. Це, у свою чергу, потягне за собою здорожчання добрив. Таку ситуацію ми вже мали два роки тому – україньскі аграрії платили за добрива вітчизняного виробника майже вдвічі дорожче, ніж коштували імпортні.

Окрім того, аграрний сектор давно чекає на реформування Державної архітектурно-будівельної інспекції України (ДАБІ). Адже ввести об'єкт в експлуатауію інколи коштує дорожче, ніж його побудувати.

Також чекаємо на передачу в управління ОТГ земель за межами населених пунктів. Після цього існування такої корупційної структури, як Держгеокадастр, буде взагалі непотрібне".

Новости партнеров

Новини

Підписуйтесь на повідомлення, щоб бути в курсі останніх новин!